České Budějovice - Teplice 1:0 (0:0)

SK Dynamo České Budějovice
1. kolo, FORTUNA:LIGA,
SK Dynamo České Budějovice FK Teplice
1:0 (0:0)

Branky: 62. Mihálik.
ŽK: 28. Skovajsa, 83. Vorel - 43. Ledecký, 46. Černý.
Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Leška (Petřík).
VAR, AVAR: Julínek, Hájek.
Diváci: 2147.

Team logo

SK Dynamo České Budějovice

Vorel – Čolić, Havel, Králik , Skovajsa – Hellebrand (57. Javorek), Čavoš – Mihálik, Hora (77. Valenta), Mršić (57. Brandner) – Škoda (89. Bassey).
Team logo

FK Teplice

Grigar - Vondrášek (19. Černý), Knapík, Chlumecký, Hyčka (82. Droehnle) - Jukl, Mareček - Laňka, Trubač (69. Krunert), Moulis (69. Švanda) - Ledecký (69 Mareš).

Komentář k zápasu

Teplický tým zamířil k prvnímu ligovému kolu do Českých Budějovic. Jubilejní třísté utkání čekalo na obránce Tomáše Vondráška, který se tak zařadil do Klubu legend FORTUNA:LIGY. Bohužel toto střetnutí mu rychle zhořklo, když kvůli zranění stehenního svalu musel už ve 20. minutě střídat.

Zápas začal velmi sympatickou snahou Teplic, v útoku byl vidět agilní Ledecký, který se chtěl vytáhnout proti svému bývalému týmu. Jenže neprosadil se hlavou v 11. minutě, ani nohou ve 22. minutě, kdy mu jeho tutovku reflexivně vytáhle brankář Vorel. Domácího brankáře řádně prověřil i o deset minut Moulis svou pěknou střelou. Těsně před poločasem pak uháněl sám na Vorla ještě Alois Hyčka, ale i proti němu Vorel zakročil.

Žlutomodří se tak mohli obávat, aby je tyto neproměněné šance nemrzely. Bohužel se tak také stalo, když z ničeho nic po hodině hry skóroval Mihálik a poslal domácí do vedení. Trenér Radim Kučera zareagoval trojitým střídáním. Poprvé v ligové soutěži se ve žlutomodrém dresu představili Josef Švanda a Štěpán Krunert. V samotném závěru se teplický tým dostal do velkého tlaku, ale když už si vypracoval také šanci, tak střelu Jukla obrana zblokovala. Teplice se tak z prvního utkání bohužel vrací bez bodů.