1.kolo | 25.7.2021 | České Budějovice
SK Dynamo České Budějovice - FK Teplice

České Budějovice - Teplice 1:0 (0:0)

25.07.2021 | Redakce

Teplický tým zamířil k prvnímu ligovému kolu do Českých Budějovic. Jubilejní třísté utkání čekalo na obránce Tomáše Vondráška, který se tak zařadil do Klubu legend FORTUNA:LIGY. Bohužel toto střetnutí mu rychle zhořklo, když kvůli zranění stehenního svalu musel už ve 20. minutě střídat.

Zápas začal velmi sympatickou snahou Teplic, v útoku byl vidět agilní Ledecký, který se chtěl vytáhnout proti svému bývalému týmu. Jenže neprosadil se hlavou v 11. minutě, ani nohou ve 22. minutě, kdy mu jeho tutovku reflexivně vytáhle brankář Vorel. Domácího brankáře řádně prověřil i o deset minut Moulis svou pěknou střelou. Těsně před poločasem pak uháněl sám na Vorla ještě Alois Hyčka, ale i proti němu Vorel zakročil.

Žlutomodří se tak mohli obávat, aby je tyto neproměněné šance nemrzely. Bohužel se tak také stalo, když z ničeho nic po hodině hry skóroval Mihálik a poslal domácí do vedení. Trenér Radim Kučera zareagoval trojitým střídáním. Poprvé v ligové soutěži se ve žlutomodrém dresu představili Josef Švanda a Štěpán Krunert. V samotném závěru se teplický tým dostal do velkého tlaku, ale když už si vypracoval také šanci, tak střelu Jukla obrana zblokovala. Teplice se tak z prvního utkání bohužel vrací bez bodů.