14.kolo | 19.11.2016 | Ďolíček, Praha
Bohemians Praha 1905 - FK Teplice
0:1

Bohemians 1905 - Teplice 0:1 (0:1)

19.11.2016 | Redakce

Šťastná branka Jakuba Hory z 8. minuty rozhodla utkání Bohemians Praha 1905 – FK Teplice, které se v sobotu hrálo ve vršovickém Ďolíčku v rámci 14. kola ePojisteni.cz ligy. Žlutomodří tak zvítězili 1:0 a vybojovali tři cenné body do vyrovnané tabulky.

Komentář

Horův gól byl odměnou za aktivitu, se kterou „skláři“ vstoupili do zápasu. Zrodil se po pěkné kombinaci: Fillo přihrál Kučerovi, který prudce vystřelil a míč se odrazil Horovi od břicha do branky „klokanů“. Hora mohl zvýšit na rozdíl dvou branek, centr Kroba ale zacílil hlavičkou těsně vedle branky domácích.

Zlomová situace přišla po půlhodině hry. Lüftner podle rozhodčího Julínka fauloval Holendu a musel předčasně do sprch. Tepličtí poté přestáli drtivý tlak Boheminas a do kabin šli s nadějným náskokem.

Domácí hráči od prvních minut druhé půle hosty ze severu Čech tlačili, vážnější šance si ale dlouho nevypracovávali. Teplice bojovaly ze všech sil, hráči v žlutomodrých dresech padali do střel a hráli na samé hranici sebeobětování.

Jasno mohlo být po sólu Davida Vaněčka, teplický útočník ale ve velké šanci zklamal a balon poslal vysoko nad branku domácího celku.

Hrdina následujících minut má jméno Tomáš Grigar. Poradil si s několika ošemetnými centry a závary, zneškodnil řadu nebezpečných střel.

V samém závěru selhal střídající Gajič, mířil těsně vedle teplické svatyně. Poté ho následoval Luts, i jeho střela se mezi tyče nevešla.

Teplice díky vítězství poskočily na šesté místo. V sobotu 26. listopadu hostí Na Stínadlech od 18.15 hodin Jablonec.

Fotogalerie


Bonusový klub permanentkářů Bonusový klub permanentkářů