Report ze zápasu FK Dukla Praha vs. FK Teplice

FK Dukla Praha FK Teplice
2:2 (1:1)

Branky: 11´, 37´ Smolová

Müllerová - Čápová, Vaňková, Saláková - Vaníčková, Smolová, Kadlečková - Henychová

Dívky nevstoupily do utkání moc dobře. Po 6 minutách hry inkasovaly první gól. V 25 minutě Smolová vypálila nebezpečnou střelu pod břevno domácí brankářky, která neměla šanci střelu vytěsnit mimo tři tyče – 1:1. V druhém poločase se podařilo utkání otočit, ale bohužel ke konci utkání dívky znovu inkasovaly a získaly bod. Po celou hrací dobu byl vidět bojovný fotbal s chutí zvítězit. Počasí ani jednomu týmu hru neulehčovalo a naopak měly potíže s náročným terénem a silným větrem.

Ohlasy trenérů

Po krásném vítězství se Slávií jsme jeli do Prahy plní očekávání. Chtěli jsme využít té euforie a zvítězit i na Dukle. Bohužel jsme vůbec nechytili začátek. Hned v první minutě jsme inkasovali a hodně lacinou brankou dostali soupeře do vedení. Postupně jsme se zlepšovali a zachytávali špatnou rozehrávku Dukly, z čehož jsme si vytvořili několik slibných situací a celkem brzy také vyrovnali. Troufnu si říct, že od nějaké 15. minuty jsme byli lepší a jen brankářka Dukly zabránila tomu, abychom první poločas nevyhráli. Nakonec se ukázalo, že to byly asi rozhodující momenty utkání. Kdybychom dokázali utéct, věřím, že bychom z Prahy vezli 3 body. Ve druhém poločase jsme už tahali za kratší konec my. Přestože se nám podařilo dát vedoucí branku, druhý poločas byla Dukla lepší a zaslouženě ke konci vyrovnala. Nyní nás čeká dlouhá pauza, ve které budeme muset zapracovat na rozehrávce, kde hlavně ve druhém poločase jsme takřka každý míč okamžitě odevzdali soupeři a tím se dostávali pod neustálý tlak. Holkám, ale za výkon děkuji, protože opět nechaly na hřišti úplně všechno. – řekl trenér mladších žákyň Jiří Tyl.