•  20 min. ŠTANCL Martin (Kolín),
  •  70 min. ŠNAJDR David (Kolín),
  •  81 min. HADINEC Milan (Teplice),
  •  89 min. BREDA David (Kolín).

" V sobotu dopoledne zamířil B-tým Sklářů na východ Středočeského kraje do Kolína, kde ho v mistrovském utkání 28.kola Fortuna České fotbalové ligy čekala domácí kolínská Sparta.

Oba dnešní soupeři se od úvodního hvizdu rozhodčího Šmata spíše "oťukávali" a hra se převážně odehrávala mezi oběma šestnáctkami. Postupně přebírali otěže utkání do svých rukou nebo spíše na své kopačky domácí, kteří se častěji dostávali do pokutového území Teplic k ohrožení branky Lukáše Četverika, který ale téměř půl hodiny odolával nájezdům Kolína. Domácí se dostali do vedení ve 30.minutě, když při hraniční ofsajdové akci po přihrávce Veselého skóroval do odkryté branku hostů kanonýr Jiří Sodoma – 1:0. Ve zbývajících minutách prvního poločasu brankové příležitosti domácích vychytal pozorný Četverik a i když hosté se také dostali k ohrožení branky Kolína, žádná z jejich akcí neměla gólové parametry. A tak šli oba týmy do kabin za těsného jednobrankového vedení domácí Sparty.

Aktivněji do druhé půle vstoupili domácí a hosté bohužel pokračovali v nevýrazném a mdlém výkonu, který neznamenal žádné vážnější ohrožení pro branku domácího Přibyla. Druhá branka domácích padla v 60.minutě, když po sklepnutí Šnajdra dorazil míč do teplické branky opět Jiří Sodoma – 2:0. A v 64.minutě to již bylo 3:0 po třetí brance Sodomy, který utekl hostující obraně po levé straně a střelou pod břevno nedal brankáři Četverikovi žádnou šanci. O dalších 12 minut později svítilo na výsledkové tabuli skóre 4:0 pro domácí, když svůj gólový apetit a skvělou orientaci v pokutovém území prokázal svou čtvrtou brankou v dnešním utkání nezastavitelný kanonýr Jiří Sodoma. Hosté byli v těchto chvílích zralí na ručník a domácí byli samozřejmě na koni.

V závěrečných 10 minutách ale Skláři ožili a i přes vysoký rozdíl skóre se pokusili utkání ještě zdramatizovat. V 80.minutě po šikovném přiťuknutí Ladislava Kodada poprvé překonal kolínského Přibyla střídající Milan Hadinec – 4:1. V 86.minutě po rychlém brejku do rozhozené domácí obrany podruhé překonal Přibyla pro přihrávce Babacara Sy Ladislav Kodad – 4:2. V 90.minutě po přihrávce Ibrahira Sarra trefil z těžkého úhlu po rychlém brejku tyč domácí branky Babacar Sy. O minutu později po akci Dominika Procházky a přihrávce Marka Beránka zblokovaná střela Ladislava Kodada jen těsně minula břevno branky Kolína a skončila na její horní síti.

Bohužel pozdní vzepětí Sklářů výraznější úpravu skóre nepřineslo a pokud by šance Babacara Sy a také Ladislava Kodada nakonec opravdu skončili v kolínské síti, bylo by to pro domácí kruté, protože po většinu utkání měli míč více na svých kopačkách a jejich dnešní vítězství je zasloužené. "

" Věřil jsem dnes svému týmu, že je schopný domácí Spartu potrápit a že se nám podaří nějaký ten mistrovský bodík domů z Kolína přivézt. Bohužel jsme dnes nebyli v optimální pohodě a to i přesto, že celý týden intenzivní přípravy se nám povedl a kluci se na zápas těšili. V samotném utkání se nám ale tolik nedařilo a kluci místo aby hru zjednodušili, hledali spíše složitá a místy až krkolomná řešení, která dokázala domácí defenziva bez větších problémů eliminovat.

V závěru se nám podařilo utkání ještě zdramatizovat dvěma brankami a dalšími dvěma stoprocentními šancemi, ale bohužel to již na výraznější změnu skóre nestačilo. Domácí své řady prostřídali a díky vysokému rozdílu ve skóre i malinko polevili v koncentraci, ale pokud bychom podobným způsobem dokázali hrát delší časový úsek, mohlo se nám podařit náš společný předzápasový cíl bodovat splnit.

Znovu se budu opakovat, ale rozhodně se ještě v posledních dvou soutěžních kolech porveme o zbývajících šest mistrovských bodů, které jsou ještě v aktuálním ročníku Fortuna České fotbalové ligy ve hře. Šance na výraznější postup v tabulce již sice není zcela na pořadu dne, ale každý získaný bod a každý zvládnutý zápas je povzbuzením a impulsem k další tvrdé práci. "