18.kolo | 4.2.2023 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Baník Ostrava
0:5

Teplice - Ostrava 0:5 (0:0)

04.02.2023 | Redakce

Teplický kouč Jiří Jarošík musel do zápasu s Ostravou vyslat na hrot útoku mladého Tadeáše Vachouška, ze sestavy totiž vypadli oba nejlepší střelci mužstva. Abu Gning chyběl pro čtyři žluté karty a Filipa Žáka vyřadilo svalové zranění.

Komentář

Před samotným zápasem pogratulovali Pavel Sedlbauer a Rudolf Řepka ke čtyřicátým narozeninám Tomáši Grigarovi a právě ten se musel zaskvět v 5. minutě proti Šehićovi, kterého skvěle vychytal. V dresu Teplice se dostal k zakončení v 18. minutě Trubač, jenže ani nadvakrát na Laštůvka nevyzrál. Pak fanoušci dlouho větší šanci neviděli, až tři minuty před přestávkou to zkusil z rohu vápna Kodad, ovšem mířil těsně vedle.

Po změně stran se brzy dostal Baník do vedení, když Cadu našel Klímu, který z první tyče dokázal skórovat. Pak se teplický tým vrhl do útoku, po centru Hyčky chyběl kousek Vachouškovi, aby dokázal míč usměrnit do sítě. Následně to zkoušel z hranice vápna přízemní střelou Trubač, ale Laštůvka byl na svém místě. Jenže gól přišel na druhé straně, když z ojedinělého brejku dokázal Baník zvýšit vedení, Klíma našel mezi obránci Cadua a ten zvýšil. Aby toho nebylo málo, tak navíc ze hřiště odkulhali ve druhém poločase zranění Hybš a Knapík. Demolici domácího týmu dokončil v 79. minutě Kaloč, který tečovanou střelou z dálky zvýšil na 3:0 pro hostující Baník, a hned vzápětí po tom po rychlém brejku také Boula gólem na 4:0. V nastavení pak navíc ještě Baník zvýšil na 5:0 zásluhou Lischky.

Fotogalerie