•  14. PROCHÁZKA Dominik (Teplice),
  •  60. BULMAGA Vicu (Teplice),
  •  78. HALÁZS Jan (Pardubice),
  •  81. ŠIMEK Samuel (Pardubice).

"V neděli zamířil B-tým Sklářů k mistrovskému utkání 6.kola ČFL na východ Čech na stadion Pod Vinicí. Tam je čekal domácí tým FK Pardubice B, který v dosavadních 5-ti kolech nepoznal hořkost porážky a se zápasovou bilancí 2-3-0 byl před společným duelem na 4.místě aktuální třetiligové tabulky.

Skláři měli výborný vstup do utkání a během úvodních 25 minut si dokázali vypracovat celkem tři vyložené příležitosti. Nejprve v 10.minutě po rychlém brejku do otevřené obrany domácích uvolnil skvěle Dominik Procházka Tadeáše Vachouška, ale ten ve vyložené pozici vyslal tvrdý projektil jen těsně nad břevno branky Viktora Budínského. V 19.minutě po přihrávce Tadeáše Vachouška prudkou střelou v podobné pozici vyprášil rukavice pardubického brankáře Jakub Emmer. Na konci 25.minuty po přihrávce Jakuba Emmera zlikvidoval na poslední chvíli gólovou střelu Dominika Procházky z těsné blízkosti reflexivním zákrokem konečky prstů pravé ruky brankář Budínský. Nakonec to ale byly domácí, kteří ve 31.minutě vstřelili vedoucí branku, když se po rohovém kopu Jana Nováka trefil hlavou stoper Martin Chlumecký – 0:1. Hosté dokázali srovnat o 10 minut později, když byl v šestnáctce Pardubic faulován Vicu Bulmaga a nařízený pokutový kop mazácky proměnil Tadeáš Vachoušek – 1:1.

Do druhého poločasu měli opět parádní vstup Skláři, kteří dokázali již v 53.minutě strhnout vedení na svou stranu. Přesnou přihrávku Tadeáše Vachouška protečoval na vzdálenější tyč Jakub Emmer a nedal tak pardubickému brankáři Budínskému sebemenší šanci – 1:2. Další příležitost hráčů ve žluto-modrých dresech přišla v 58.minutě. Po centru Jakuba Hory a sklepnutí Josefa Švandy ve vyložené pozici minul Tadeáš Vachoušek levou tyč Budínského branky jen o několik málo centimetrů. V 64.minutě po dalším rychlém brejku Sklářů a příhře stopera Yehora Tsykala ve vyložené pozici trefil Dominik Procházka jen nohy brankáře Budínského. Třetí a poslední branku dnešního utkání se nakonec podařilo Sklářům vstřelit v 87.minutě. Josef Švanda našel parádní křižnou přihrávkou na pravé straně rozběhnutého Ladislava Jamricha, který po více jak 40-ti metrovém sprintu s míčem tvrdou a milimetrově přesnou střelou k pravé tyči rozhodl o dnešním vítězství Teplic na hřišti dosud neporažených Pardubic."

"Chtěl bych celý tým za dnešní parádní výkon proti dosud neporaženým Pardubicím pochválit. Většinu utkání jsme měli pod kontrolou a kromě tří vstřelených branek jsme si také dokázali vypracovat dalších pět vyložených příležitostí. Mrzí mě jen nedůslednost při bránění defenzivního rohu ve 31.minutě prvního poločasu, kdy jsme dali pardubickému Chlumeckému o malinko více prostoru a dovolili mu tak vstřelit hlavou vedoucí branku domácích. Naštěstí to ale bylo za celé utkání naše jediné zaváhání v defenzivě a domácí jsme do žádné další vážnější příležitosti nepustili.

Dnes si ještě vychutnáme zasloužené vítězství, ale již zítra se začneme připravovat na další mistrovské utkání, ve kterém příští neděli od 11:00 hostíme na hřišti v Dubí – Pozorce ambiciózní a zkušený tým Sokola Živanice. Rozhodně to bude další náročné utkání, ale chceme v domácím prostředí potvrdit body dovezené z Pardubic a pro úspěch v tomto utkání uděláme během celého týdne maximum."