SK Slavia Praha
4. kolo, FORTUNA:LIGA,
SK Slavia Praha FK Teplice
5:1 (3:0)

Branky: 2. Olayinka, 13. Stanciu, 27. Musa, 52. Holeš, 69. Takács - 63. Mareš zpen.. ŽK: 62. Coufal, 77. Kuchta.
ČK: 20. Heidenreich.
Rozhodčí: Marek - Horák, Batík.

Kolář – Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (55. Karafiát) – Holeš (76. Tecl) – Provod, Stanciu (55. Lingr), Ševčík (55. Takács), Olayinka – Musa (71. Kuchta).

Grigar - Nazarov (13. Kodeš), Heidenreich, Vondrášek - Černý, Mareček, Trubač (72. Knapík), Žitný (82. Ljevaković), Vukadinović - Řezníček (13. Mareš), Moulis (82. Hyčka).

Fotbalisté Teplic prohráli ve 4. kole FORTUNA:LIGY v Edenu s pražskou Slavií 1:5, když jim vůbec nevyšel začátek utkání. Jedinou branku „sklářů“ dal za stavu 0:4 Jakub Mareš.

„Žlutomodří“ nastoupili do střetnutí bez Kučery, který zůstal mimo kvůli porušení disciplinárního řádu. Do sestavy naopak poprvé naskočila posila Vukadin Vukadinovič, po zranění už byl na lavičce mladý Knapík.

Plán hostů na bodový zisk nabral trhliny hned ve druhé minutě, když se trefil Olayinka. Ve 13. minutě zvyšoval na 2:0 Stanciu, v tu chvíli hráli Tepličtí pouze v deseti, chvíli před tím se totiž zranil Nazarov. Další morová rána přišla chvíli poté, sudí Marek vyloučil diskutabilně Heidenreicha. Dílo zkázy dokonal v 27. minutě po zaváhání defenzivy Severočechů Musa.

Hra Teplic se poté zlepšila, ale bez vyloučeného Heidenreicha a s psychickým břemenem měla úlohu v Edenu velmi těžkou.

Čtvrtou branku přidal sedm minut po obrátce Holeš, další šance Slavie zůstaly nevyužity. Jakub Mareš snížil z pokutového kopu, ale chvíli poté zvyšoval na konečných 5:1 Takács.

V sobotu 26. kola hrají Teplice doma, na Stínadlech hostí od 16.30 hodin Baník Ostrava.