19.kolo | 7.12.2019 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Fastav Zlín

Teplice - Zlín 2:1 (0:0)

07.12.2019 | Redakce

Série bez vítězství je pryč! Teplice v posledním domácím utkání tohoto roku porazily Zlín 2:1, když po celý jeho průběh byly lepším celkem. Vítězný gól dal ve svém druhém ligovém utkání v základní sestavě stoper Jan Knapík.

Skláři nastoupili do zápasu bez Jeřábka a Vondráška, které trápí zranění. Šanci tak opět dostal mladičký Knapík.

Po vlažném začátku se žlutomodří dostali do tempa a začali si vytvářet šance. V 25. minutě trefil po Žitného přihrávce Řezníček tyč, na druhé straně ale musel zasahovat i Grigar. Poté Rakovana vyzkoušel Jakub Mareš, stejný teplický útočník mohl skóre otevřít, ale jeho přehození zlínského brankáře mu na brankové čáře vykopl Buchta. Rakovan pak ještě zneškodnil Hyčkovu velkou příležitost a poločas skončil bezbrankovým výsledkem.

O poločase vystřídal zraněného Hyčku Radosta. Hned po dvou minutách se Severočeši radovali, centr Čmovše propadl k Řezníčkovi a Teplice vedly 1:0. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Kučera, Rakovan byl pozorný. Když na gólmanovi Zlína ztroskotal i Žitný, zablýskalo se na druhé straně, Grigara překonal z prostoru penalty Antonín Fantiš.

Teplice neklesaly na mysli a záhy si vedení vzaly zpět. Standardní situaci vybojoval dravý štírek Radosta, Petr Mareš kopl standardku parádně na Knapíkovu hlavičku – 2:1.

I ve zbývajícím průběhu zajímavého duelu se diváci nenudili. Gól mohl padnout na jedné i druhé straně, nakonec se ale skóre neměnilo a Tepličtí slavili zasloužené vítězství.

Odehráno v 14:00 | A-tým
FK Teplice