14.kolo | 25.10.2019 | Střelnice, Jablonec
FK Jablonec - FK Teplice

Jablonec - Teplice 4:1 (2:0)

25.10.2019 | Redakce

Teplická série zápasů bez porážky skončila ve 14. kole v Jablonci. Domácí tým Petra Rady fotbalisty ze Stínadel přehrál 4:1, za žlutomodré snížil až v samém závěru svým prvním ligovým gólem Shejbal.

Trenér Stanislav Hejkal poslal pod Ještědem do boje na vlas stejnou sestavu jako proti Spartě. Tepličtí hráli do 15. minuty s domácími naprosto vyrovnanou partii, po obdržené brance ale byl Jablonec výrazně lepší a zaslouženě zvítězil.

Zeleno-bílí dali góly po standardních situacích, jejich bránění hostům vůbec nešlo. Za stavu 2:0 navíc Pilík neproměnil pokutový kop, Grigar vystihl směr jeho střely.

První gól dal v 15. minutě Břečka, když mu míč nešťastně sklepl Shejbal. O chvíli později se po další standardní situaci prosadil zblízka Doležal, který jen šikovně nastavil nohu dalšímu centrovanému míči za obranu.

Do druhé půle trenér Hejkal prostřídal. Teplice se i díky tomuto faktoru zlepšily, gól ale z několika náznaků šance dát nedokázaly. Nejblíže k němu byl Moulis, jehož polocentr – polostřela olízla břevno Hrubého branky.

Rozhodující gól dal v 71. minutě Břečka, akcie Teplic po něm naprosto poklesly. Když pak po chybě obrany vstřelil čtvrtou branku Doležal, neměla korigující trefa Shejbala už žádný význam.