11.kolo | 27.9.2019 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - Bohemians Praha 1905
1:0

Teplice - Bohemians Praha 1:0 (0:0)

27.09.2019 | Redakce

Další důležité body si na své konto připisují tepličtí fotbalisté v 11. kole FORTUNA:LIGY po vítězství 1:0 nad pražskými Bohemians. Porážku Klokanů zařídil v 80. minutě svým pátým gólem sezony Jakub Mareš.

Komentář

Skláři postrádali před zápasem celou řadu zraněných hráčů, navíc kvůli karetnímu trestu musel chybět Tomáš Vondrášek. Trenér Stanislav Hejkal byl nejprve na infarkt v úvodní minutě, kdy se ve velké šanci zjevil útočník Pražanů Keita, poté ho mdloby pokoušely, když se zranil Ljevaković. Z kraje zálohy posunul na stopera Paradina a na hřiště poslal Aloise Hyčku. Jak se později ukázalo, právě on se stal jedním z hrdinů bojovného duelu.

Tepličtí se v jediné velké šanci poločasu ocitli také hned na začátku, Řezníček ale v dobré pozici minul. Jinak se nebylo moc na co dívat, oba týmy hrály takticky a ke smůle fanoušků se spoustou zbytečných ztrát.

Okolo 60. minuty se Skláři začali prosazovat a vytvářet si šance. Do té doby měli více ze hry hosté. Trpělivá hra Teplic přinesla ovoce deset minut před koncem. Hyčka vyslal lahůdkový pas na Mareše, který si s brankářem Fryštákem věděl rady – 1:0.

Zbytek utkání si domácí tým pohlídal a zaslouženě zvítězil. V úterý od 17 hodin žlutomodré čeká pohárové utkání s Třincem.