Ženy ovládly krajské derby

Teplické ženy včera odpoledne ovládly prestižní derby s Ústím nad Labem. Na stadionu v Bystřanech se ujaly v prvním poločase vedení zásluhou individuální akce Vlastníkové. Hostují hráčky však hned na zaátku druhého poločasu srovnaly díky Kodešové. Hned minutu na to ovšem zařadily teplické hráčky vyšší rychlostní stupeň, dostaly se do vedení a branky přidávaly až do konce utkání, které nakonec skončilo jednoznačnou výhrou 5:1.

"Dnešní derby proti Ústí nad Labem bylo v prvním poločase velmi vyrovnané, dělali jsme v obraně dost chyb, které musela na konec řešit naše brankařka. Prvních dvacet minut jsme soupeře sice zatlačili, ale vytvořili jsme si jenom dvě šance, první jsme ještě nevyužili, ale druhou šanci už Vlastníková proměnila. To bylo z naší strany všechno, přestali jsme hrát a soupeřky se dostaly do několika šancí, které díky brankařce Boroschové neskončily gólem. Do druhého poločasu jsme nevstoupili moc dobře, Kodešové se podařilo vyrovnat, ale hned po rozehrávce dokázala Zvolenská vrátit vedení na naší stranu. Po tomto gólů se nám začalo dařit i herně a postupně jsme navyšovali skóre," řekl k utkání hlavní kouč ženského týmu Robert Borosch.