Ženský fotbal v Teplicích má svého patrona!

Nový rok přináší nového člena v ženském úseku. Fotbalistka roku 2016, nynější hráčka Bayernu Mnichov a kapitánka ženské reprezentace Lucie Voňková se stává oficiálním patronem žen FK Teplice.

Co vás vedlo k tomu, abyste se stala patronkou žen FK Teplice?
FK Teplice je moje srdeční záležitost, když jsem tuto nabídku dostala vůbec jsem neváhala a jsem šťastná, že si Teplice za patronku vybrali právě mě.

Jaké od toho máte očekávání?
Cílem je uspořádaní kempu a přilákat co nejvíce holek, protože věřím, že po Teplicích běhá určitě spousta šikovných fotbalistek a třeba právě i se stejným snem jaký jsem měla já, stát se profesionální fotbalistkou.

Jaká je vaše vize po skončení v Bayernu Mnichov? Mohli by být Teplice jedna z variant?
Zatím na ukončení kariéry nepřemýšlím, momentálně jsem v Bayernu šťastná a hlavně zdravá, to je to nejdůležitější. Jestli se jednou do Teplic vrátím, možné je cokoliv ať už jako hráčka nebo třeba s nějakou jinou funkcí. Nechám tomu dveře otevřené. Teď hlavně držím holkám palce aby se co nejdříve dostaly opět do 1. ligy!

Fotbalovou kariéru jste začínala v Teplicích mezi kluky, jak na to vzpomínáte?
Na mé začátky vzpomínám hrozně ráda, nebýt právě Teplice tak určitě nejsem tam, kde teď jsem. Vyrůstala jsem s mladým Verbou, hrála proti klukům jako je Pavel Kadeřábek, Láďa Krejčí, Ondra Petrák, prostě ten silný ročník 92. Takže mám na Teplice opravdu krásné vzpomínky.

Většina fotbalistů a fotbalistek mají svůj vzor. Jaký je váš oblíbený hráč a vzor?
Můj velký vzor je Zlatan Ibrahimovic, pak mezi mé oblíbence patří třeba právě i Edin Džeko, který také působil v Teplicích a dostal se až do Top týmu.

Je možné, že někdy ve svém volnu dorazíte podpořit Teplické hráčky? Ať už to budou ženy anebo žákyně.
Když budu mít volno, tak se určitě podívat ráda přijedu.

Co byste popřála Teplickému fotbalu do nového roku 2018?
Přeji hodně zdraví, štěstí, úspěchy v životě a ve fotbale. A hlavně radost ze hry, ať vás fotbal baví.

„Jsme moc rádi, že Lucie přijala naší nabídku a je patronem právě tady v Teplicích. Nejen, že bude podporovat Teplický ženský fotbal, ale také nám může pomoct svými zkušenosti z reprezentace a německé Bundes ligy ” – pochvaluje spolupráci trenér žen Robert Borosch.

Pro fanoušky je tu možnost položit Lucce jakoukoli otázku o její fotbalové kariéře, působení v Německu nebo České reprezentaci.
Otázky můžete pokládat buď pod video na Youtube anebo v soukromé zprávě na facebookovém, instagramovém profilu @fkteplicezeny.
Vaše otázky zasílejte 28.1.2018. Během února budou vaše otázky a odpovědi na webových stránkách klubu.