Závěr letošní sezóny se opět posouvá

Dnešní Ligový výbor LFA rozhodl o další posunutí závěrečné fáze FORTUNA:LIGY na závěr měsíce července, to vše kvůli momentální situaci v týmu MFK Karviná. Více informací najdete níže v článku v tiskové zprávě LFA.

Pro teplický tým tento posun znamená, že pokud po povinné karanténě projdou testováním hráči Karviné, tak 23. července nastoupí na hřišti Příbrami a 26. července budou doma hostit Opavu. V této době již všam bude na teplickém stadionu probíhat rekonstrukce trávníku. "Tato rekonstrukce v tuto chvíli ohrožena není, započneme ji dle plánu v pondělí 13. července a dokončíme tak, aby na nové hrací ploše bylo možné zahájit následující ročník FORTUNA:LIGY v závěru srpna. Poslední domácí utkání s Opavou by se předběžně mělo odehrát v Ústí nad Labem, což je zatím předběžně ústně domluveno," vysvětluje tiskový mluvčí Martin Kovařík.

Komplikuje se samozřejmě také přestávka mezi ligovými soutěžemi, protože termínová listina počítá se startem nového ročníku 22. srpna. "Z tohoto důvodu nastoupili hráči ihned po přerušení soutěže na dovolenou, která je momentálně plánována do 15. července a následně bude rozhodnuto o dalším postupu. Po restartu soutěže již počítáme s tím, že se hráči budou připravovat až do startu nové sezóny," dodává Kovařík.

Tisková zpráva Ligové fotbalové asociace:
Ligový výbor Ligové fotbalové asociace na svém dnešním zasedání řešil aktuální situaci v klubu MFK Karviná v souvislosti s dohráním aktuálního soutěžního ročníku. Jeho členové jednoznačně a jednomyslně upřednostnili kompletní dokončení stávající fotbalové sezóny sportovní cestou. I s ohledem na karanténní opatření karvinského klubu pak Ligový výbor rozhodl o změnách termínové listiny.

Zároveň bylo na sedmnáctého července svoláno mimořádného Ligové grémium, kde se bude okolnostmi dohrání soutěžního ročníku v souvislosti s aktuální epidemiologickou situaci v klubu MFK Karviná a dopady případného nedohrání stávající sezóny zaobírat plénum profesionálních klubů.

Ligový výbor LFA také přijal rozhodnutí o plošném testování hráčů a členů RT klubu MFK Karviná ještě před zasedáním Ligového grémia, aby Ligové grémium mělo aktuální informace o epidemiologické situaci v MFK Karviná.
Všichni členové Ligového výboru jednoznačně preferují sportovní ukončení profesionálních soutěží a chtějí vyčerpat všechny možnosti k dohrání soutěžního ročníku na hřišti. I vzhledem k tomu se rozhodl upravit termínovou listinu tak, aby měl karvinský klub dostatečnou lhůtu na tréninkovou přípravu po skončení nastolené karantény.

Vedení LFA je připraveno poskytnout klubu MFK Karviná maximální součinnost a podporu, aby bylo možné stávající soutěžní ročník dokončit sportovní cestou při respektování oprávněných potřeb klubu samotného i jejich sportovních soupeřů. V souvislosti s tím bude vedeni LFA rovněž iniciovat jednání s vedením Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje o případných dalších podmínkách, za kterých bude moci klub dohrát soutěžní ročník.

Úprava termínové listiny a dokončení letošní sezóny má ode dneška následující scénář:
• 23.7.2020 - 4. kolo skupiny o záchranu
• 26.7.2020 – 5. kolo skupiny o záchranu
• 29.7.2020 – první utkání baráže o postup do F:L (oba zápasy v jeden den)
• 1.8.2020 – odvetná utkání baráže o postup do F:L (oba zápasy v jeden den)

Aktuální situace kolem karvinského klubu nijak neovlivní sehrání zbývajícího programu FORTUNA:LIGY včetně kvalifikačního zápasu o Evropskou ligu mezi pátým celkem skupiny o titul a vítězem skupiny o Evropu. V případě, že nebude možné sehrát baráž, budou v souladu s Rozpisem soutěží z nejvyšší soutěže přímo sestupovat dva kluby a z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je nahradí dva nejlepší po kompletně odehraných 30 ligových kolech.