Yhojan Diaz podepsal smlouvu v FK Teplice

Uruguajský ofenzivní hráč Yhojan Diaz, který v sobotu oslavil dvacáté narozeniny, podepsal dnes smlouvu v FK Teplice. "Je to hráč, který je příslibem do budoucna, má jiné pohybové návyky než čeští hráči, proto věříme, že se dokáže prosadit," říká sportovní ředitel Jakub Dovalil.

Dvacetiletý Diaz nastupoval ve své vlasti za Atlético Atenas de San Carlos, za který v roce 2017 odehrál 23 utkání, nejčastěji nastupoval na pozici útočníka či pravého záložníka. Diaz je odchovancem Atenas.

V Teplicích se začal nejprve připravovat s juniorkou, v jejíž zápasech v zimní přípravě však upoutal a na soustředění na Kypr tak zamířil již s ligovým áčkem. Zde si bohužel v prvním zápase po patnácti minutách zlomil nos, ale i přesto si dokázal vybojovat své místo v týmu Daniela Šmejkal.