08.08.2019 | Kuncová Veronika

WU18/Ženy: Letní soustředění v Dolní Poustevně

V minulém týdnu teplické dorostenky společně se ženami z A týmu absolvovaly letní soustředění v Dolní Poustevně. Jak soustředění vypadalo z pohledu hráčky týmu žen Nikoly Soukupové se dozvítě níže. Nikola také vyzpovídala trenéra Ladislava Erbena, kondičního trenéra Jiřího Sýpala a hráčky Lenku Galbavou a Danielu Budilovou.Středa 31. 7. 2019

Ve středu byl v 9:00 odjezd od stadionu v Teplicích směr Dolní Poustevna. Na dvanáctou hodinu byl plánovaný oběd a po něm ve tři hodiny odpoledne první odpolední trénink na soustředění. Po tomto tréninku následovala večeře a kondiční trénink. Zde holky využily jejich oblíbené padáky a zapojily do toho i posilování.

Čtvrtek 1. 8. 2019

První výběh čekal holky již v sedm hodin ráno. Po výběhu následovala snídaně a dopolední trénink opět na nedalekém hřišti, oběd a odpolední trénink, večeře a další večerní trénink - beach volejbal.

Pátek 2. 8. 2019

Páteční den měl stejný plán jako dny předchozí. Ranní výběh a dopolední trénink byl více běhací, naopak odpolední trénink byl zaměřený více na techniku. Večerní trénink se proměnil v TETU, kde byly holky seznámeny s novými pravidly a následně dorostenky probraly taktiku na sobotní přátelské utkání s FC Slovan Liberec WU18.

Sobota 3. 8. 2019

V sobotu se už při ranním výběhu rozdělily ženy a dorostenky, ženy běžely delší trasu, dorostenky čekalo od 10:00 přátelské utkání. Dorostenky zápas ovládly a vyhrály 6:0. Odpoledne čekal na holky předposlední trénink na soustředění, který byl oddechový a odpočinkový. V pátek večer padla mezi kondičním trenérem a třemi hráčkami z žen sázka, kdo bude mít do 17:00 v sobotu více kroků. Sázka byla nakonec ukončena již v 16:30 a všichni čtyři za tento den uběhli a ušli přes 50 000 kroků, přičemž se od sebe lišili o pár stovek kroků. Večerní trénink byl změněn na grilování a volnou zábavu.

Neděle 4. 8. 2019

Poslední den dostaly holky od ranního výběhu volno. V plánu byla pouze snídaně, poslední trénink na hřišti s míčem, oběd a odjezd domů.

hlavní trenér: Ladislav Erben

Jak byste celkově ohodnotil soustředění?

Soustředění hodnotím kladně, jak po organizační stránce, tak po sportovní, kde jsme splnili všechny vytyčené úkoly. Soustředění bylo i dost náročné, hlavně pro děvčata, která přišla ze starších žákyň. Jediný problém pro nás byl větší počet zranění, která si děvčata přivezla už s sebou na soustředění, a proto se nemohla plně zúčastnit tréninků. Chtěl bych poděkovat celému realizačnímu týmu a hráčkám za hladký a úspěšný průběh celého letního soustředění.

Na soustředění jste bez pár holek měl všechny k dispozici, jste připraveni na 1. ligu dorostenek?

Jestli jsme připraveni na 1. ligu dorostenek, nám ukáží až mistrovská utkání.

Jak hodnotíte první přátelský zápas s dorostenkami z Liberce?

Přípravné utkání v zátěži hodnotím kladně. Od soupeře, od kterého jsem očekával větší prověření, než nás nakonec prověřil. Přípravné utkání jsme vyhrály vysokým rozdílem 6:0. Ale více než výsledku si cením přístupu hráček.

kondiční trenér: Jiří Sýpal

Jak byste celkově ohodnotil soustředění?

Soustředění podle mého proběhlo tak, jak jsme si naplánovali a bez nějakých komplikací. Až na nějaké zranění holek. Ale přesto se účastnily kondičních tréninků v mezích normy.

Byly pro holky tréninky s vámi náročné?

Já si myslím, že ne, jeli jsme posilování vlastním tělem a samozřejmě běhání.

Jste spokojený s výkonem holek a průběhem soustředění?

S větší částí jsem spokojen nad míru. I když se našly chvilky, kdy to nějaká chtěla trochu obejít. Ale většinou si holky sáhly na dno a byl jsem spokojený.

Cítíte posun u holek, které s vámi tréninky absolvují?

Ano cítím, u někoho více, u někoho zase naopak méně. Ale jak říkám, stále je na čem pracovat.

Jsou holky fyzicky připravené na ligu?

Podle mě fyzicky by jim měly holky stačit, ale uvidíme. Vše se musí neustále udržovat a stále je co zlepšovat. Máme dost holek po zranění a tam budeme muset ještě pracovat, ale věřím, že vše dopadne dobře.

Sobotní sázka, věřil jste si, že holky porazíte na plné čáře?

Věřil jsem si na začátku sázky. Ale po ránu měly holky trochu víc než já, takže jsem měl co dohánět. Sázky byla, kdo udělá druhý den nejvíce kroků, a to do určité hodiny. Musel jsem si trochu pospíšit po ránu, jinak by to dopadlo asi špatně. Po tom, co jsem viděl na konci, jak holky neuvěřitelně zabraly a daly do toho celé své srdce a odhodlání, tak jsem se trochu bál. Ale hlava mi to nedovolila, abych prohrál. Natož, umíte si mě představit v tangách? Já tedy ne. Nakonec jsme to všichni zvládli. A já jsem měl cca o 600 kroků více než druhá. Spadl ze mě studený pot, když jsem to zjistil. Za tento výkon jsem hrozně rád a smekám klobouk nad Nikolou Soukupovou, Danielou Budilovou a Adélou Motyčkovou.

hráčka dorostenek: Lenka Galbavá

Jak bys celkově ohodnotila soustředění?

Hodnotím ho pozitivně, fyzická příprava super, tréninky s balónem dobré, tmelení party bylo také dost dobré.

Cítíš se připravená na novou sezónu?

Ještě je určitě na čem pracovat, ale v rámci možností se připravená cítím.

Co bylo pro tebe nejtěžší?

Pro mě je vždy nejtěžší připravit se psychicky, srovnat si v hlavě, jaká mám od sebe očekávání a jaké mám já i tým, kde působím cíle.

Pro tebe nejlepší a nejhorší věc na soustředění?

Nejhorší bylo asi to, že se muselo stihnout hodně věcí v relativně krátké době. Nejlepší bylo asi to, jak byla všechno suprově připravené a fungovalo díky našemu realizačnímu týmu.

Potkala tě velká únava během soustředění?

Únava určitě cítit byla, ale byla to taková klasická únava, nebylo to nic nového.

hráčka žen: Daniela Budilová

Cítíš se připravená na novou sezónu?

Chtělo by to ještě pár tréninků, aby to bylo stoprocentní, přeci jen jsme začaly jako ženy později než dorostenky.

Co bylo pro tebe nejtěžší?

Nejtěžší pro mě byla sázka s Jirkou, kdy jsme zvládli přes 50 000 kroků.

Pro tebe nejlepší a nejhorší věc na soustředění?

Nejlepší část soustředění pro mě byla ta s balónem. Nejhorší nemám. Bylo to fajn.

Potkala tě velká únava během soustředění?

Ke konci soustředění jsem únavu cítila, ale nebyla zas tak velká. Jinak super soustředění.

Na závěr bychom všichni chtěli poděkovat Jirkovi Ondrkovi, že nám pomohl s brankařskými tréninky, dále starostovi za jeho přístup a vstřícnost. Nejvíce bychom chtěli poděkovat zaměstnancům penzionu U Krejzů také za jejich vstřícnost a spolupráci.

Fotografie ze soustředění naleznete zde.


×
Dnes v 18:00 | A-tým
Bohemians Praha 1905
FK Teplice