WU18: Tereza Fryčová: V Teplicích se cítím jako doma

Tereza Fryčová je kapitánkou družstva dorostenek. V Teplicích působí druhou sezónu. Jak se v Teplicích cítí a jaký je její pohled na ženský fotbal, se dočtete níže.

Cítíš se připravená na druhou polovinu sezóny?

Na druhou polovinu sezóny se cítím hlavně po psychické stránce připravená, neboť trenérky s námi na tréninku dělají cvičení na zvýšení sebevědomí. Po fyzické stránce je stále na čem pracovat, ale kdy ne. Těším se na novou výzvu.

Co očekáváš od jarní části?

Od jarní části očekávám větší stmelení týmu a konečně nějaké body. A hodně zpěvu v šatně.

Jaký je tvůj fotbalový vzor a proč?

Nemám fotbalový vzor, snažím se hrát podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Kdy a jak jsi se dostala k fotbalu?

Asi před deseti lety, když jsem si s tátou kopala za barákem a nemohla jsem hrát hokej, protože nebyl žádný dívčí hokejový klub, do kterého by mě můj otec mohl přihlásit. A tak za mě rozhodl, že to bude fotbal. A vydrželo mi to do dnes. Baví mě to.

Co pro tebe znamenají FK Teplice?

Nové zkušenosti, možnost zahrát si ženský fotbal, rodinu a vydovádět se. Je to úplně jiné, než jsem si mohla doposud vyzkoušet jinde a tady se mi vrátila chuť k fotbalu.

Jaký post hraješ a vyhovuje ti?

Hraji zadního stopera, zametače. V rámci možností mi to vyhovuje, ale chtěla bych si někdy zkusit útok, protože na tréninku mi to pálí.

Jaké největší rozdíly vidíš mezi ženským a mužským fotbalem?

Ženský fotbal je rozhodně kontaktnější, pomalejší a s více emocemi. Jsem ráda, že nemusím hrát mužský fotbal, akorát mě mrzí, že ženský fotbal není tolik na očích a nechodí nám na zápasy tolik fanoušků.

Popiš nám ve zkratce tvoji kariéru.

Do 14 let jsem hrála s klukama v Chomutově pod skvělými trenéry a mezitím jsem už rok dojížděla na Spartu, kde jsem ve starších žákyních dostala tu nejlepší trenérku, která mě naučila vše, z čeho do teď čerpám. Kvůli škole jsem se rozhodla přestoupit do Teplic, kde mi to vyhovuje a jsem tu šťastná.

Jaké cítíš, že máš silné a slabé stránky?

Mezi slabé stránky zařadím svou rychlost, také práce s míčem není tak skvělá, jak bych chtěla. Občas zadrhává i komunikace na hřišti mezi mnou a spoluhráčkami. Naopak mé silné stránky jsou přemýšlení u hry, řízení a stmelování týmu.