14.03.2020 | Kuncová Veronika

WU18: Pokorná Nela: Nechci vypadnout z fyzické formy

V rámci pauzy Vám budeme představovat hráčky dorostenek. Dnes se představí zástupkyně kapitánky Terezy Fryčové záložnice Nela Pokorná.

Jak jsi se cítila připravená na druhou polovinu sezóny?

Na druhou polovinu sezony jsem se cítila připravená, jak po kondiční, tak po technické stránce. Trenérky s námi pracují dobře, což mi dává sebevědomí které je zapotřebí k tomu, abychom konečně uhrály slušný výsledek.

Co jsi očekávala od jarní části?

Od jarní části jsem očekávala celkove zlepšení týmu po technické stránce. Už nyní si myslím, že děláme s novými trenérkami pokrok, o kterém doufám, že se projeví v následujících utkáních.

Momentálně máte na základě situace, která panuje, nucené volno. Jak jej trávíš? Věnuješ se trénování nejak individuálně?

Ano, trénování se v tomto čase věnuji. Nechci vypadnout z fyzické formy, takže posiluji, chodím běhat a jezdím na kole. Také se snažím dodržovat individuální tréninkový plán, který nám zaslala paní trenérka. Poté mám v plánu chodit i na hřiště nedaleko od mého bydliště, abych neztratila a popřípadě zlepšila své individuální herní dovednosti. I přesto mám menší obavy, že vypadnu ze hry, protože celé tyto ,"prázdniny" budu bez herních tréninků. Nicméně doufám, že tomu tak nebude a i kdyby ano, tak doufám, že se do toho zas snadno dostanu.

Jaký je tvůj fotbalový vzor a proč?

Dříve jsem měla dva mužské vzory – Bale a Modrić. Protože se mi líbil jejich styl hry. Momentálně vzor nemám, protože se chci rozvíjet sama jako individuál a nechci nikoho napodobovat. Samozřejmě vždycky ráda přijmu radu od zkušenějších fotbalistů nebo trenérů.

Kdy a jak jsi se dostala k fotbalu?

Od mala jsem si s klukama chodila zahrát fotbal. Poté mě napadlo, že bych to mohla zkusit "profesionálně".

Co pro tebe znamenají FK Teplice?

Tento klub pro mě znamená hodně, protože tady mám hodně dobré vztahy, jak mezi holkami, tak s realizačním týmem. Vím, že když mám nějaký problém, jak zdravotní nebo osobní, mám tu podporu. Nejdříve to bylo trochu těžší si zvyknout a přijmout, že jsem jinde, jelikož jsem dříve hrála za Spartu. Ale teď jsem ráda, že jsem přestoupila a už bych neměnila.

Jaký post hraješ a vyhovuje ti?

Hraji ve středu zálohy. Vyhovuje mi a jsem ráda, že mohu hrát post střední zálohy, protože takovou možnost jsem před Teplicemi nedostala.

Jaké největší rozdíly vidíš mezi ženským a mužským fotbalem?

Největší rozdíl vidím v myšlení opačného pohlaví. Mužský fotbal je o hodně silovější, kdežto ženský fotbal se soustředí spíše na pestřejší kombinace.

Popiš nám ve zkratce tvoji kariéru.

Začala jsem u kluků v Chomutově, poté jsem se po dvou letech díky mé spoluhráčce dostala do Sparty a po dvou letech jsem s tou stejnou spoluhráčkou přestoupila do Teplic.

Jaké cítíš, že máš silné a slabé stránky?

Mými silnými stránkami jsou rychlost a fyzička. Naopak mám někdy problém s tím, že držím míč zbytečně dlouho na noze.