WU18: Ladislav Erben: Chceme ukázat, že fotbal umíme.

Teplické dorostenky zahájili sezónu již 18. srpna 2019. V tento den čekala děvčata dlouhá cesta na Moravu, kde se utkala se soupeřkami z týmu 1. FC Slovácko. V tomto zápase děvčata podlehla soupeřkám tvrdým výsledkem 10:0. O týden později čekal naše holky opět výjezd na půdu soupeře. Tentokrát se našim dorostenkám postavila děvčata z Pardubic. I když v tomto zápase naše děvčata bojovala a nelichotivý výsledek v průběhu zápasu srovnala, nakonec prohrála 7:3. V neděli 1. září 2019 vyzvou naše dorostenky v prvním domácím zápase soupeřky z Lokomotivy Brno Horní Heršpice. Zápas se odehraje od 13:00 na hřišti v Oseku.

Hodnocení minulých zápasů - trenér Ladislav Erben

Jak nám zhodnotíte oba zápasy, se Slováckem a Pardubicemi?

Zápas se Slováckem dopadl vcelku dle mého očekávání, až na velké množství obdržených branek. Byla to pro nás taková nováčkovská daň. S Pardubicemi to bylo o poznání lepší, holky už věděly, do čeho jdou. V zápase byly vidět i pasáže, kde holky působily jako lepší tým na hřišti. Bohužel výsledek tomu vůbec neodpovídá.

Dopadl zápas se Slováckem dle vašeho očekávání?

Všichni jsme počítali, že jdeme do něčeho nového. Holky to po psychické stránce nezvládly. Víme, že to byl jeden z nejsilnějších soupeřů. Z holek byl cítit velký strach a respekt.

V čem jste viděl největší sílu Slovácka?

Slovácko je silný tým snad úplně ve všem. Jsou výborně připravení po fyzické i herní stránce. Děvčata Slovácka si věřila a ovládla hru i hřiště, v čem jim bohužel naše děvčata napomohla.

Jaké jste viděl naše největší nedostatky ve hře se Slováckem?

Příliš velký respekt ze soupeře, holky se bály cokoli udělat a nedokázaly prodat to, co mají natrénované, což byla škoda. Výsledek zápasu mohl být jiný.

Na čem budete muset přednostně zapracovat?

Musíme více zapracovat na rychlosti zpracování míče a celkově na práci s míčem v rychlosti, jednoduchosti a rychlosti hry.

Překously holky vysokou prohru se Slováckem?

Holky to už hodily za hlavu a ve druhém zápasu s Pardubicemi se chtěly pokusit se svou hrou něco udělat a přesvědčit, že ten fotbal umí.

Co si myslíte o průběhu hry v Pardubicích?

V začátku zápasu nás Pardubice překvapily a hodně brzo jsme prohrávali 3:0. Od 20. minuty se děvčata zvedla a vyrovnala hru. Dokonce i výsledek srovnala na 3:3. Bohužel o konečném výsledku rozhodly individuální chyby, ze kterých se doufám děvčata poučila.

Jaký máte cíl na následující zápas s Horními Heršpicemi?

Hlavním cílem je ukázat fanouškům, že fotbal umíme, a že do 1. ligy dorostenek patříme. Uděláme vše pro lepší výsledek, zatím pořád bereme, že jsme postoupili do 1. ligy dorostenek a seznamujeme se s hrou, která je úplně odlišná od 2. ligy.

1. FC Slovácko - FK Teplice 10:0 (5:0)

Sestava Teplic: Pilná - Fryčová, Pazderová, Hrušovská (46´ Kožarská), Kůrková (84´ Kalčíková) - Galbavá, Pokorná, Procházková, Mendlová (43´  Šulcová) - Altmannová, Rezková (58´  Neumanová)

FK Pardubice - FK Teplice 7:3 (3:2)

Branky Teplic: Altmannová (20´  ), Šulcová (45´  ), Neumanová (56´  )