WU18: Barbora Cankářová: První výhra dorostenek!

Teplické dorostenky mají již za sebou dvě mistrovská utkání v rámci jarní části 1. ligy dorostenek. V těchto zápasech se utkaly s pražskou Spartou a Viktorií Plzeň. V těchto utkáních si naše dorostenky připsaly první body do tabulky a to výhrou nad Plzní. Jak oba zápasy viděla trenérka dorostenek Barbora Cankářová se dočtete níže:

V posledních dvou ligových kolech 1. ligy dorostenek jsme se potkali se dvěma ostřílenými soupeři - AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň. V neděli 23. 2. 2020 jsme se utkali v tréninkovém centru mládeže na Strahově s pražskou Spartou. Nečekal nás vůbec lehký zápas a dívky jsme se na to snažili připravit. Obraz hry byl z naší strany velice bojácný, bohužel jsme neplnili to, co jsme si před utkáním řekli a Sparta nás trestala za jakoukoliv individuální chybu či nesplnění taktických pokynů. Nakonec jsme si ze Strahova odvezli prohru 12:1, kdy se v druhém poločase po hezké akci přímo z rozehrávky prosadila útočnice Zemanová.

V pátek 28. 2. 2020 na Stínadla přijely dívky z plzeňské Viktorky. Zápas byl až od 18:00, tedy za umělého osvětlení na místní UMT. Již od začátku utkání bylo poznat, kdo je domácím týmem! Naše dívky na Plzeň nastoupily od prvního hvizdu. Bylo nás plné hřiště a soupeřky se uchylovaly k dlouhým nákopům a hře na brejky. Musím konstatovat, že z těchto brejkových situací několikrát ohrozily naši branku, nicméně naše obrana včele s gólmankou Neumanovou veškeré snahy o vstřelení gólu zneškodnila. V prvním poločase nás velice trápila koncovka. Měli jsme dostatečné množství vypracovaných šancí, ale bohužel jsme je nedokázali přetavit v kýžený gól. Asi nejpohlednější akce prvního poločasu vznikla po ose Zemanová-Galbavá, kdy středopolařka Galbavá v pádu zakončovala bohužel pouze do břevna.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první, nicméně se začaly objevovat pasáže, kdy viktoriánky přebíraly otěže hry a my se dostaly do hlubokého defenzivního bloku. Vysvobozením pro nás byl gól ve třetí třetině utkání, který vstřelila po samostatném úniku Zemanová. Bohužel vedení se nám nedařilo udržet moc dlouho, dívky z Plzně odpověděly vyrovnávací brankou také po samostatném úniku jejich útočnice. V tuto chvíli přišel asi nejdůležitější moment utkání, naše dívky totiž tato vyrovnávací branka nepoložila. Naopak se snažily ještě přidat a odměnou se stal opět vedoucí gól do sítě Plzně! Skvělou průnikovou přihrávkou Galbavá vybídla Zemanovou, kterou nezastavila ani skvěle hrající stoperka hostí, a ta se již v zakončení nemýlila, 2:1 pro naše holky. Bohužel to nebyla poslední branka utkání. V 87. minutě se po přímém kopu podařilo Plzni vyrovnat, kdy si nešťastně odhlavičkovala míč do vlastní sítě stoperka Rezková. Do konce utkání se skóre již nezměnilo, tudíž následovaly pokutové kopy, ve kterých jsme dívkám z Viktorky nedaly šanci. Brankářka Neumanová zlikvidovala 2 penalty a naše hráčky v penaltovém pořadí - Fryčová, Galbavá, Rezková a Kožarská všechny pokutové kopy proměnily! Odměnou za dosavadní práci jsou první 2 body v soutěži dorostenek a jistě skvělé povzbuzení do dalších tréninků a utkání.