WU18: Barbora Cankářová: Hodnocení 1. měsíce jarní části sezóny

S průběhem zímní části přípravy teplických dorostenek a jejich prvním pohárovým zápasem v jarní části ligy vás blíže seznámí trenérka Barbora Cankářová.

Přípravu na jarní část soutěže jsme začali v pondělí 13.1.2020 schůzí s hráčkami a nastavením si týmových a individuálních cílů na jaro. Následoval první seznamovací trénink a poté se již příprava rozjela naplno. Do přípravy nastoupilo 21 hráček, včetně 3 nově příchozích Zemanové ze Slavie, Drobné ze Straškova a Sýpalové z Ústí nad Labem. Po celé přípravné období trénujeme 3x týdně. V tréninkovém procesu se věnujeme hlavně taktickému zvládnutí hernímu projevu v rozestavení 4-3-3, od výstavby od brankářky až po zakončení a samozřejmě herně-kondiční složce a individuálním herním činnostem.

V sobotu 25. ledna jsme odcestovali na soustředění do Vědomic. Soustředění se zúčastnilo 20 hráček kádru dorostenek a Marie Vaňková ze starších žákyň, která byla po soustředění přeřazena do našeho kádru nastálo. Dívky čekal náročný program - třífázové tréninkové jednotky, technicko-taktické porady, individuální pohovory a také 2 přípravná utkání. Průběh soustředění nám zpestřil svojí návštěvou reprezentační trenér WU19 Jan Navrátil, který s námi strávil 2 dny a dívkami večer pobesedoval a trochu jim nastínil reprezentační proces. Dívky si během soustředění zkusily i netradiční sport - Jugger, který byl pod skvělým vedením hráče a propagátora tohoto sportu Hanze. V rámci přípravných utkání jsme sehráli zápas s ženami SK SAHARA Vědomice, které jsme porazili v poměru 3:2 a posléze ještě s žáky SK Roudnice nad Labem, kteří porazili nás 10:2. Obě utkání byla velice přínosná a ukázala nám, že nastavená cesta je správná. Zároveň nám odkryla věci na kterých je potřeba dále pracovat a zlepšovat se. Zejména utkání s roudnickými žáky, kteří byli velice dobře fyzicky i technicky vyspělí, hodnotím velice přínosně.

Poslední PU jsme sehráli s týmem starších žákyň Lokomotivy Brno HH týden po soustředění. Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme na brněnské dívky skvěle vlítli a nedali jim ani metr prostoru. Výborně jsme presovali ve vysokém postavení a přetavili tuto snahu ve 3 góly. Druhý poločas byl diametrálně odlišný. Přestali jsme hrát naši hru, naopak dívky z Lokomotivy se snažily pořád hrát a to vedlo k rozpadu dobrého herního projevu z naší strany. Utkání nakonec skončilo smírně 3:3.

Generálkou na mistrovská utkání nám byl čtvrtfinálový pohárový zápas s SKS. Do utkání jsme nevstoupili moc dobře. Náš začátek byl velice opatrný a bojácný a nebylo to úplně to, co jsme si řekli před zápasem v kabině. Nedařila se nám přechodová fáze, hlavně z důvodu nezapojení středových hráček do hry ve správných prostorech na hřišti. Přesto jsme byli schopní se dostat až do zakončení, které jsme ovšem nedokázali přetavit v gól. Naopak slávistky trestaly každou naší chybu. Utkání skončilo 8:0 pro dorostenky SKS, kdy jsme 4 branky obdrželi v posledních 10 minutách utkání. Ač může výsledek vypadat jako jednoznačná záležitost, bylo v našem herním projevu dost pozitivních aspektů. Objevovaly se věci, které trénujeme a pracujeme na nich a je skvělé, že to dívky pomalu přenášejí i do zápasů. Především rozehru od gólmanky hodnotím velice kladně a je vidět, že měsíc společné spolupráce už přináší první ovoce. Dále utkání ukázalo i oblasti, ve kterých máme mezery a potřebujeme na nich ještě více usilovně zapracovat, abychom se mohli dále více a více zlepšovat.