WU15: Tom Reuer Cup

Starší žákyně se v rámci zimní přípravy zúčastnily jejich prvního zahraničního turnaje. Tom Reuer Cup byl pořádán v nedalekém německém městě Heidenau.

V základní skupině se žákyně utkaly s týmy žákyň KVFSOE-Kreisauswahl, Bischofswerdaer FV 08 a Heidenauer SV (tým č. 2). Po dvou vítzných utkání a jedné prohře se umístily na druhé příčce v tabulce. Poté je čekalo semifinále s celkem SV Ludwigsdorf 48. V tomto velmi vypjatém zápase žákyně podlehly německému týmu 3:1. Čekal je tedy zápas o celkové třetí místo v turnaji. V něm se nakonec setkaly s týmem Radebeuler BC 08. Vzhledem k tomu, že zápas skončil remízou, musel o výsledku rozhodnout penaltový roztřel. V něm byly teplické žákyně úspěšnější. Ze tří střel skórovaly třikrát, naopak soupeřky branku vždy minuly. Celkovým vítězem turnaje se stal celek ze semifinále SV Ludwigsdorf.

Hodnocení trenéra:

Na turnaj do Německa jsme jeli, protože jsme si chtěli zpestřit náročnou přípravu a zkusit si mezinárodní konfrontaci. Obojí se určitě povedlo. Všechny holky si zahrály. Odehráli jsme kvalitní zápasy. Ve většině z nich jsme byli lepším nebo minimálně vyrovnaným soupeřem. Nakonec jsme po penaltách, které jsme kopali skvěle, skončili na třetím místě, což je fajn. Teď už nás čekají jen přátelská utkání venku, která by měla směřovat k co nejlepšímu vyladění formy na jarní část sezóny, která bude začínat první víkend v březnu.

Výsledky zápasů:

FK Teplice - KVFSOE-Kreisauswahl     3:0

FK Teplice - Bischofswerdaer FV 08   0:1

Heidenauer SV 2. - FK Teplice            0:4

SV Ludwigsdorf 48 - FK Teplice          3:1

FK Teplice - Radebeuler BC 08           1:0p

Střelkyně branek za Teplice:

Vaňková 3x, Kuchařová, Kratochvílová, Kovářová, Mrvíková a Neumanová