WU15: Přátelská utkání

V minulém a během tohoto víkendu starší žákyně odehrály 3 přátelská utkání.

První dvě utkání žákyně sehrály na Moravě v rámci miniturnaje během víkendu 9. a 10. února 2019. Zde se postavily soupeřkám ze Slovácka a Brna Horní Heršpice. Oba dva celky jsou účastníky 1. ligy starších žákyň - Morava. První zápas holky hrály v sobotu po příjezdu na Moravu. Tento zápas pro naše svěřenkyně nedopadl dobře. Bohužel jej prohrály vysokým rozdílem 9:1. V neděli se holky utkaly se soupeřkami z Heršpic. Tento zápas bohužel opět neskončil vítězstvím. Děvčata podlehla soupeřkám 6:0. Na tento turnaj přispělo  žákyním město Teplice.

Fotogalerie z výjezdu na Moravu: zde

V neděli 17. 2. 2019 děvčata opět cestovala. Tentokrát se vydala do Hradce Králové. Zde se postavila soupeřkám z týmu TJ Sokol Třebeš. V tomto utkání byly žákyně úspěšnější v koncovce oproti minulým zápasům. Soupeřky nakonec porazily 0:6.

Hodnocení trenéra:

Morava:

Na minisoustředění na Moravě jsme jeli po náročné přípravě. Naším cílem bylo změřit naše síly se soupeřkami, se kterými se neutkáváme a samozřejmě také více utužit kolektiv. Myslím si, že oba cíle byli splněny, a tak hodnotím Moravské dobrodružství na výbornou. Druhá stránka hodnocení jsou však samotné zápasy. Ty pro nás po výsledkové stránce nedopadly dobře. Utkali jsme se se dvěma opravdu kvalitními týmy, které měly silné individuality a věděly, co chtějí hrát. Kvalita soupeře se projevila i na hřišti, kde nás oba celky přehrávaly. Zejména první poločas zápasu se Slováckem jsme hráli špatně, a tak rozdíl ve hře byl opravdu markatní. Druhý poločas jsme se zlepšili a hru trochu vyrovnali. Holky bych v tomto zápase ocenil za to, že jsme se i proti takovému soupeři neuchýlili k nakopávání balónu, a snažili se prosadit kombinačně nebo individuálně. Druhý zápas byl herně trochu vyrovnanější a dostávali jsme se do většího množství šancí než v prvním zápase. Díky velmi dobrým zákrokům golmanky Horních Heršpic jsme nedokázali skórovat. Předvedená hra už byla lepší a zvládli jsme zápas i po fyzické stránce. Za oba zápasy jsme velmi rádi, protože nám ukázali nedostatky, které máme a musíme na nich zapracovat. Na závěr bych rád poděkoval městu Teplice za finanční podporu, díky které jsme se mohli s moravskými celky poměřit.

Výsledek obrázku pro město teplice

TJ Sokol Třebeš:

Pokud jsme si na Moravě mohli vyzkoušet rozehru od brankářky a obranou činnost, pak v tomto utkání jsme měli možnost mnohem více útočit a zjistit naše nedostatky v útočné fázy. I přestože jsme proti soupeři, který začíná hrát na velké hřiště a svou soutěž hraje na polovinu, nastříleli 6 branek, nemůžeme být spokojeni. První poločas jsme byli mnohem aktivnější a hladovější. Dostávali jsme se díky tomu do šancí, které jsme z větší části proměňovali. Druhý poločas jsme se trošku přizbůsobili hře soupeřek, chyběl nám hlad po gólech a lepší fyzička.