WU13: Rozhovor s trenérkou Terezou Hoffmannovou

Můžeš se nám v pár větách představit?

Jmenuji se Tereza Hoffmannová, je mi 22 let a momentálně se věnuji studiu pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Mimo to se angažuji jako fotbalová trenérka a také aktivní hráčka. Trénuji kategorii U6 v klubu SK Roudnice nad Labem, dále jsem hlavní trenérkou všesportovně zaměřeného sportovního kroužku Gymnathlon a nyní přede mnou stojí nová výzva v podobě hlavní trenérky v kategorii WU13 v klubu FK Teplice. Jsem absolventkou fotbalové licence UEFA B a některých Coerver kurzů. Co se hráčské kariéry týká, již od útlého věku jsem působila v Horních Beřkovicích, kde jsem hrála s kluky, poté jsem přestoupila do ženského týmu ve Vědomicích a od nové sezony jsem již hráčkou A týmu teplických žen.

Jaký byl průběh sezony než ji (opět) přerušil Covid?

S mladšími žákyněmi jsme absolvovali pětidenní soustředění v Dolní Poustevně, jehož cílem bylo nejen trénování na nadcházející sezonu, ale také stmelování kolektivu. V rámci soustředění se nám podařilo odehrát i dvě přípravná utkání a také turnaj v Praze, což jsme využili hlavně k pilování taktického aspektu hry v rozestavení 2-3-2, které je pro většinu děvčat nové. Za sebe mohu říct, že byl cíl soustředění splněn, což mi potvrdil hned úvodní mistrovský zápas proti mladším žákyním z ABC Braník, který naše děvčata nejen vyhrála 7:4, ale hlavně předvedla velmi dobrý výkon. Další zápasy napověděly, že nás čeká nadějná sezona. TJ Sokol Třebeš jsme porazili na venkovním hřišti 10:2 a doma jsme si poradili s DFK Bohemians 1905 v poměru 9:4. Kontumačně jsme pak vyhráli nad FK Rakovník, který se k utkání nedostavil. Neminulo nás ani zaváhání, a to konkrétně na soupeřově půdě v Trutnově, kde jsme se potýkali s absencí některých hráček z důvodu zranění, což se nakonec podepsalo i na výsledku, zápas jsme prohráli v 12:2. Dalším zaváháním bylo utkání na Slavii, kam jsme odjížděli se vztyčenou hlavou a chutí poprat se o výsledek. Bohužel průběh utkání byl diametrálně odlišný a Slavia, předvádějící výborný výkon nás takzvaně přejela v poměru 16:2. Další zápasy už se nám odehrát nepodařilo z důvodu nucené pauzy. V tabulce se nyní nacházíme na 7. místě, ovšem bodově máme shodný počet s výše umístěnou FK Duklou Praha a SK Slavií Praha.

Jaké byly původní plány do sezony?

Plány do nadcházející sezony byly vcelku jasné. Když pominu výsledkovou rovinu a konečné umístění, mým cílem bylo, aby si holky zajely pro spoustu z nich nový systém hry, budovaly herní odvahu a celkově se zlepšovaly jak individuálně, tak v týmovém pojetí. Tréninky byly naplánované třikrát týdně, přičemž místo středečního tréninku jsme každý týden odehráli soutěžní utkání proti mladším žákům v rámci okresního přeboru. To pro holky znamenalo nejen větší herní vytížení, ale hlavně poměření se s kluky, od čehož jsme očekávali získání dalších cenných zkušeností. Musím holky opravdu pochválit, protože jsme ve většině odehraných utkáních byli rovnocenným soupeřem, a ačkoliv se nám výsledkově už tolik nedařilo, měli jsme odvedených výkonů dobrý pocit.

Nucená pauza přišla brzy, jak řešíte tréninkový proces v tomto období?

Bohužel jsme byli nuceni přerušit sezonu opravdu brzy. Nicméně jsme s tím vzhledem k vývoji tak trochu počítali, a proto jsme už měli předpřipravené individuální plány. Prakticky už od října mají děvčata na každý týden připravený individuální plán. Plán obsahuje celotýdenní výzvu, což je vždy nějaká dovednost, ve které soutěžíme v rámci týmu. Zbytek plánu má potom různé podoby vzhledem k měnícím se aktivitám. Děvčata nám dávají zpětnou vazbu prostřednictvím videí nebo fotek. Také máme každý týden online trénink, abychom udržovali vzájemný kontakt a zároveň si spolu zacvičili. Již nám tréninky zpestřila svou přítomností například Irena Martínková, hráčka AC Sparta Praha, která si pro nás připravila nejen pohybovou aktivitu, ale také zajímavé povídání. Se zpracovaným tréninkem a taktéž velice přínosným povídáním k nám přišla i Adéla Motyčková, hráčka FK Teplice. Aneta Kožarská, hráčka FK Teplice WU18, si na nás našla čas již vícekrát, aby nás rozhýbala a zpříjemnila nám jedno odpoledne v týdnu. Tímto ještě jednou děkuji všem, kteří nám věnovali svůj čas. V blízké době nás čeká další online schůze, tentokrát s šéftrenérkou mládeže dívek FK Teplice. Dva týdny jsme si již zpestřili virtuálními zápasy, a to s mladšími žákyněmi Brna a Olomouce. Zkrátka ani v této době nezahálíme a snažíme se se současnou situací poprat po svém 😊.