Vondrášek: Konečně jsme mohli slavit s fanoušky!

FK Teplice v dohrávce 4. kola doma porazil Mladou Boleslav 2:0. Obránce Tomáš Vondrášek byl šťastný za spoluhráče, realizační tým i za fanoušky. „Konečně jsme s nimi mohli slavit!“

Porazili jste soupeře, kterého máte asi nejméně oblíbeného.
Abych řekl pravdu, tak mně úplně extrémně Boleslav nevadí. Samozřejmě, že jsme minule doma od ní dostali világoš, ale nemůžu říct, že je to můj neoblíbený soupeř. Jsem teď hlavně obrovsky šťastný za celý tým, realizák, fanoušky, že jsme to zvládli. Na tento zápas jsme se upínali dlouho. Po minulém utkání jsme věděli, že tohle bude obrovsky důležité, a to nejen kvůli tomu, že jde o dohrávku. Tížilo nás, že jsme doma zápasy nevyhrávali, že jsme si nezakřičeli s fanoušky. Jsem i za ně šťastný, že jsme jim mohli dopřát radost z výhry.

Co se s vámi stalo? Oproti konci jara a začátku podzimu máte nyní skvělé první poločasy.
Já nevím. Možná je to tím, že si to dost často připomínáme. Víme, že máme silné i slabé stránky. Tohle nám nevycházelo. Myslím, že jsme si to vzali k srdci. Trenér nás na to upozorňoval. Tentokrát jsme pokyny, které jsme měli, splnili do puntíku. Nebyl to od nás ideální výkon, ale hodně jsme se přiblížili k tomu, čím se chceme prezentovat.

A také se hraje hned jinak, když téměř od samého začátku vedete.
To je samozřejmé. Velké díky patří našim útočníkům, ti udělali na hřišti obrovskou práci. Udrželi neskutečný počet balonů. Pro nás to pak bylo jednoduché, mohli jsme si pomoct, věděli jsme, že se balon nevrátí zpátky. I ti, co přišli na hřiště v průběhu zápasu, tomu hrozně moc pomohli. Společně si teď můžeme vychutnávat radost z vítězství.

Vzadu jste poprvé v sezoně hráli na tři stopery. Fungovalo to, Mladá Boleslav byla zpacifikovaná.
Jestli tohle bylo vidět z tribuny a jestli je to kvůli tomu, tak je to jedině dobře a klobouk dolů před trenérem, že jsme se do toho pustili po dvou dnech, co jsme to trénovali. Na hřišti jsem cítil, že to bylo dobré taktické rozhodnutí. Asi to nebudeme hrát pořád, ale je to jedna z variant.

Říkáte, že to bylo rozhodnutí trenéra. Ale kterého, když vás teď dva zápasy vedl Pavel Drsek?
Když říkám trenér, myslím tím trenérskou kabinu. Netroufl bych si na někoho zapomenout. Hlavu do toho zapojili všichni, všichni řekli svůj názor. Tak to má být. I z toho je vidět, jak obrovsky důležitý zápas to pro nás byl. Pečlivě jsme se na Boleslav nachystali.

Jak jste vlastně vnímali, že vás koučuje při zápase Pavel Drsek?
Při tom zápase to člověk až tak nevnímá. Pokyny od něj jsou jiné než od trenéra Hejkala, protože každý trenér je jiný. Ale podle mě jsou na stejné vlně.