26.04.2018 | Redakce

Víkend otců v HET lize je tu již o víkendu

Speciální ligové kolo si přichystaly kluby dvou nejvyšších českých fotbalových soutěží na nadcházející víkend. V rámci tradiční akce Ligové fotbalové asociace a všech klubů HET ligy i Fortuna národní ligy je pro celé rodiny s dětmi připraven zajímavý program při utkáních nadcházejících kol obou soutěží.

„LFA dlouhodobě podporuje návštěvy celých rodin i s dětmi na fotbalových stadionech a nyní navazujeme na předcházející úspěšné ročníky, kdy jsme během Víkendu otců zaznamenali pozitivní reakce od klubů i samotných fanoušků fotbalu,“ kvituje pokračování projektu Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Rodinám a především tatínkům se svými dětmi věnují kluby své zápasy letos již podruhé, a to nyní v rámci 26. kola HET ligy stejně jako 25. kola Fortuna národní ligy. Především nejmenší fanoušci se na stadionech dočkají zajímavého programu a speciálních akcí. „Jako každou sezónu i tentokrát úzce spolupracujeme se všemi kluby. Věříme, že se vydaří i počasí a že atraktivní duely jako třeba Podještědské derby nebo tradiční souboj Baníku se Spartou přilákají do hledišť hodně malých diváků s jejich rodiči. Zároveň bychom si samozřejmě přáli, aby nešlo jen o ojedinělou akci, ale aby fanoušci fotbalu získali motivaci navštívit ligové duely v rodinném kruhu pravidelně,“ řekl Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel LFA.

Do tradičního víkendu otců se samozřejmě zapojuje také FK Teplice, jako vždy mají děti do 150 cm vstup zdarma na domácí zápasy, což se nezmění ani pro toto utkání. Dále se mohou děti těšit na skákací hrad na ochozu stadionu u rodinného sektoru nebo na Gepardici Jane, která při zápase bude mězi dětmi na tribuně. Pro každé dítě mířící na Stínadla navíc bude připraven malý dáreček v podobě hračky a Rakytníčku od Terezia Company. Tento dáreček dostanou děti při vstupu na stadion vchody A, B a D. Poločasová soutěž tentokrát bude v dětském duchu, na hrací ploše si tak zasoutěží pětice dětí s dětskou permanentkou. Dále bude také přípravena soutěž na sociálních sítích, kam stačí umístit selfie ze zápasu se svým otcem a hashtagem #FKTvikendotců. Na trojici autorů fotek, které vybere odborná porota, pak budou čekat předměty od FK Teplice.

Ligová fotbalová asociace se navíc rozhodla podpořit při tomto Víkendu otců Linku bezpečí a upozornit na její význam. Linka bezpečí je nejdéle fungující dětskou krizovou linkou v České republice. Na bezplatném telefonním čísle 116 111 poskytuje kvalitní a snadno dostupnou pomoc dětem a studentům, kteří se nacházejí v náročných životních situacích nebo řeší každodenní problémy a starosti. Obracet se na ní mohou lidé také prostřednictvím emailu nebo chatu. Linka bezpečí denně přijme více než 400 dětských hovorů. Nejčastějšími tématy jsou vztahové problémy, závažná osobní témata, otázky sexuálního vyzrávání, šikana, týrání a sebepoškozování. Linka bezpečí současně provozuje Rodičovskou linku určenou nejen rodičům, ale všem dospělým se starostí o dítě.

V rámci Víkend otců se mohou fanoušci zapojit do soutěže o víkendový pobyt v hodnotě deset tisíc korun. Samotné kluby pak upravují doprovodné programy k zápasům i ceny vstupného, aby se právě při Víkendu otců více otevřely dětem a jejich rodičům. Bližší informace o Víkendu otců včetně nabídky právě vašeho klubu naleznete na hetliga.cz, fnliga.cz či na webech jednotlivých klubů.

Doražte tedy v neděli na utkání FK Teplice - SK Sigma Olomouc, které se hraje od 17:00 na teplickém stadionu!


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů