Vedení klubu uložilo hráčům tresty za ostudu s Mladou Boleslaví

Vedení FK Teplice dnes uložilo hráčům tresty za páteční ostudné utkání s Mladou Boleslaví, které na Stínadlech skončilo historickým debaklem 0:8. "Hráčům, kteří se podíleli na tomto utkání bude základní mesíční odměna za měsíc květen snížena na 50%, dále hráči budou odvetný zápas v Mladé Boleslavi hrát bez individuálních prémií, které jinak mají smluvně dané. Dalším krokem je také zkrácení dovolené, kterou nenastoupí po odvetném zápase, ale budou ještě týden trénovat společně na Stínadlech. Kromě toho budou v příštím týdnu odpoledne hráči navštěvovat tréninky našich partnerských mládežnických klubů a také přípravek FK Teplice," říká ředitel klubu Petr Hynek.

Kromě těchto kroků probíhají také individuální pohovory s jednotlivými hráči o jejich budoucnosti v FK Teplice. "Se všemi hráči individuálně postupně probíráme jejich budoucnost v FK Teplice. Musí jasně deklarovat, že chtějí pokračovat v Teplicích a podávat zde profesionální výkony, aby se podobná situace již neopakovala! Tyto pohovory jsou nyní v běhu a předpokládáme, že během dvou dnů je absolvuje celý tým. Podle prvních pohovorů si hráči uvědomují, že šlo o obrovskou ostudu, která znevážila jméno klubu, fanoušky i sponzory a partnery FK Teplice a chtějí tuto ostudu odčinit," přibližuje nynější dění na Stínadlech Petr Hynek.

Na Stínadlech bude i v následující sezóně pokračovat hlavní trenér Stanislav Hejkal se svým realizačním týmem, o jehož odvolání se neuvažovalo. "Výsledek zápasu nemá vliv na setrvání současného realizačního týmu, ten padá pouze na vrub hráčů. Realizační tým má naši důvěru a bude pokračovat i v následující sezóně," dodává Petr Hynek.