Ve středu se hraje dohrávka s Mladou Boleslaví

Posilněni remízou z Liberce vstoupí ve středu v 18 hodin fotbalisté Teplic do dohrávaného utkání 4. kola FORTUNA:LIGY, v němž v AGC Aréně Na Stínadlech přivítají obávanou Mladou Boleslav, aktuálně třetí celek soutěže. Se Středočechy navíc mají skláři špatnou bilanci, na vítězství čekají už od jara 2015, kdy doma zvítězili 5:0.

Zápas se měl hrát na začátku srpna, kvůli trablům Boleslavi na cestě ze zápasu předkola Evropské ligy byl ale odložený.

Mladá Boleslav poslala do Teplic o víkendu vizitku v podobě šestigólového vítězství nad Příbramí, dvě branky dal její snajpr Nikolaj Komličenko. „Bolka má velmi silnou ofenzivu, všichni to víme. Má velkou kvalitu. Nezbývá nám nic jiného, než se na to připravit. Když nedostaneme gól, nemůžeme prohrát,“ usmívá se Petr Mareš, který je v Teplicích z Mladé Boleslavi na hostování. Ve vzájemném duelu nebude moct nastoupit.

Co říká na zmiňovaného Komličenka, který dal v této sezoně zatím 7 branek, útočník žlutomodrých Jakub Řezníček? „Když si ho pohlídáme, tak Boleslav můžeme porazit. Je to fantastický střelec, ve vápně je silný, ale ve hře není až tak platný.“

Není bez zajímavosti, že Komličenko dal Teplicím už 6 branek. Skóroval v každém utkání, do kterého proti Severočechům zasáhl.

Teplice se díky remíze 1:1 v Liberci odlepily od posledního místa, stále ale jejich situace v tabulce není růžová. Proti Mladé Boleslavi, jak již bylo zmíněno, nemohou počítat s Petrem Marešem, mimo hru je i znovu zraněný Nazarov. Do sestavy se naopak vrací po karetním trestu forvard Jakub Mareš. Trest za červenou kartu ale ještě trvá hlavnímu trenérovi Stanislavu Hejkalovi, mužstvo tak znovu povede jeho asistent Pavel Drsek.

„S Boleslaví chceme potvrdit bod z Liberce třemi body. Musíme se pokusit vyhrát, aby byla lepší nálada, a konečně jsme se zvedli,“ zve do hlediště Jakub Řezníček.

Dohrávané utkání 4. kola začíná v Teplicích v 18 hodin.