Ve středu se bude dohrávat zápas s Libercem

​Po nedělním utkání se Slováckem, který na Stínadlech skončil remízou 0:0, hrají Teplice ve středu opět doma. Od 17 hodin hostí v dohrávce 23. kola Liberec. Body potřebují jako sůl, na baráž mají totiž náskok pouhých dvou bodů.

Slovan je ve formě, čtyři kola v řadě vyhrál, navíc postoupil i v domácím poháru, kde na penalty zdolal právě Slovácko. Naposledy mužstvo kouče Pavla Hoftycha rozcupovalo Opavu 4:0, trefili se Kuchta (2), Mara a Malinský.

Nejlepším střelcem Slovanu je na jaře exteplický Jan Kuchta, trefil se už čtyřikrát. „Hráli jsme v týdnu náročný pohár, ale máme natrénováno, v zápase s Opavou jsme to ukázali. Chceme být v šestce, chceme hrát poháry. Teď se soustředíme na zápas v Teplicích, odkud chceme odvézt tři body,“ říká forvard libereckého týmu.

Žlutomodré proto nečeká nic lehkého. Jejich středečního soupeře zdobí rychlá přechodová fáze a momentálně disponuje silnou ofenzivou, na jaře skóroval už devětkrát. „Bude to podobný zápas jako se Slováckem,“ myslí si brankář Tomáš Grigar. „Doufám, že budeme bodovat naplno,“ přidává.

„Skláři“ se ještě musí obejít bez Jakuba Mareše, který ukrojí druhý „poločas“ z dvouzápasového karetního trestu. Na tribuně zůstane i Alois Hyčka, jenž dostal po dvou žlutých kartách kartu červenou, což znamená automatické stop. Do hry se naopak vrátí Lukáš Mareček, jehož v Karviné potkal podobný osud jako Hyčku o dva týdny později.

Přijďte fandit Teplicím v důležitém zápase proti Liberci! Na Stínadlech se začíná v 17 hodin.