V úterý se hraje v Olomouci

Hurá do Olomouce pro záchranu! Teplice můžou už v úterý mít jistotu účasti v nejvyšší soutěži i pro příští ročník. Pokud na Hané zvítězí a Karviná proti Opavě nezíská tři body, mají záchranu v kapse. Ve hře je i varianta zisku jednoho bodu, ta je však složitější. Duel 2. kola nadstavbové části skupiny o udržení začíná v Olomouci v 17.30 hodin.

„Chceme udržet nastaveno výkonnost,“ říká trenér Stanislav Hejkal. Opět se prý nebude držet trenérského kréda, které pojednává o zachování vítězné sestavy. „Udělal jsem to na Bohemce, nevyplatilo se. Změny budou, hráče musíme držet v napětí,“ tvrdí. Do karet mu hraje to, že se vyprazdňuje marodka, v sobotu proti Karviné už byl na střídačce Shejbal, po karetním trestu byl na lavičce k dispozici i Vondrášek (Kodeš zůstal na tribuně), do hry v jejím průběhu naskočili Ljevaković a Petr Mareš.

Jakub Mareš, který se trefil po dlouhé době, by si také přál, aby výkonnost „sklářů“ nešla dolů. „Míváme problémy, že naše výkony mají výkyvy, to musíme zastavit. Ale už se na naši hru dá koukat. Věřím, že i v dalších zápasech navážeme na výkony, které teď podáváme.“ Záložník Patrik Žitný očekává pro diváka pohlednou kopanou. „Sigma hraje kombinační fotbal, nebude to tedy soubojový zápas. Spíš čekám hezký fotbal. Musíme se na to teď připravit a utkání zvládnout.“

Olomoučtí mají problémy, koronavirová pauza jim vůbec neprospěla. Naposledy prohráli 0:2 v Příbrami. V čem je problém? Situaci v mužstvu se snaží přiblížit obránce Václav Jemelka. „Do zápasů vstupujeme dobře, ale pak dostaneme nějaký gól z penalty, přímého kopu, střelou z dálky. Nevím, čím to je. Když prohráváme, tak momentálně nemáme sebevědomí na to, abychom si vytvořili šance. Strašně bychom se chtěli posunout, ale všechno jde teď proti nám. Musíme se z toho oklepat. Doufám, že to zlomíme proti Teplicím.“

Sigmě se proti Teplicím daří, doma s nimi osmkrát v řadě neprohrála, naposledy čtyřikrát za sebou nedostala gól.

Na Hané se startuje v 17.30.