V sobotu odstartujeme v Příbrami ligovou soutěž

V sobotu začíná pro Teplice nový ročník FORTUNA:LIGY. „Skláři“ ze Stínadel zajíždějí na horkou půdu do Příbrami, která se v nejvyšší soutěži udržela jen díky jejímu předčasnému ukončení. Není bez zajímavosti, že stejní soupeři ve v úvodním kole potkávají už potřetí v řadě!

Žlutomodří chtějí napravit předchozí nevydařený ročník, ve kterém museli hrát ve skupině o záchranu. „Pod neúspěšnou sezonou jsem podepsaný jako trenér já,“ uvědomuje si Stanislav Hejkal. Se svými svěřenci trpělivě pracoval po koronavirovém nouzovém režimu na zlepšení, které se také ve zbytku ligy ukázalo. „Chceme se víc zaměřit na kombinační fotbal, nechceme nakopávat na útočníky, protože ti pak ztrácejí sílu. Na kombinaci hráče máme. Navíc máme i konstruktivní hráče vzadu po příchodu Heidenreicha, můžeme tam použít i Marečka. Co se systému týče, tak chceme hrát na tři stopery. Ale netvrdím, že pokaždé.“

Komplikací pro Hejkala je dlouhodobé léčení zraněného Knapíka, ke kterému se v týdnu přidali i další hráči. „Na nic se nevymlouváme. Ani na snížení rozpočtu, ani na zranění. Máme kádr na to, abychom hráli střed tabulky a neměli podobné starosti jako v minulém ročníku,“ tvrdí Hejkal.

Severočeši hrají úvodní dvě kola venku kvůli rekonstrukci trávníku. „Samozřejmě by bylo lepší začínat doma, ale bereme to jako fakt. V Příbrami to bude těžké, pak nás čeká nováček z Pardubic, i když ne na svém stadionu.“
Příbrami, prvnímu soupeři Teplic, se vůbec nepovedla generálka na start ligy, doma prohrála s Duklou Praha 1:3 (0:2). Pro Středočechy to byl jediný duel, který v rámci přípravy odehráli. Není to pro mužstvo kouče Pavla Horvátha komplikace? „Komplikace je to hlavně pro naše nové hráče, kteří přišli do jiného prostředí a neměli zatím moc prostoru se ukázat. Celá letní příprava ovšem byla dost nezvyklá. Hráči měli jen krátké volno a už zase tvrdě trénovali. Jsem aspoň rád, že teď máme zdvojené posty a nikdo tak nemá nic jistého. Nikdo z týmu si nemůže být jistý tím, že bude hrát v základní sestavě,“ tvrdí legenda české kopané, která se přesunula na post trenéra.

Koho Příbram v letní pauze získala? „Přišli Vais, Svoboda a Pinc, tři kluci z Plzně, kteří s námi už trénovali. Zajímavou posilou je i útočník z Ghany Isaac Boakey, jenž dorazil z portugalské Lecy. Dále přišel gólman Jakub Šiman a samozřejmě také zkušený Tomáš Pilík, který se vrátil z Jablonce. Měli jsme i několik hráčů na zkoušku v rámci takového třídenního kempu, kde dostali šanci kluci z béčka. Podepsal s námi smlouvu i mladý Adam Petrák a uvidíme, jaká bude finální podoba našeho kádru,“ odpovídá Horváth. Pryč je ovšem nejlepší střelec minulé sezony Milan Škoda.

Horváth také promluvil o cílech pro nový ročník FORTUNA:LIGY. „Přejeme si, aby se už neopakovaly zápasy, ve kterých lehce dostaneme čtyři nebo pět gólů. S příchodem nových tváří pak věřím, že dojde i ke zlepšení ofenzivní fáze. Chtěl bych, abychom dávali víc gólů.“

V prvním utkání chce mužstvo od Litavky bodovat. „Začátek ligy bude stejně důležitý jako konec. My se teď soustředíme jen na ten úvodní duel proti Teplicím a všichni si moc přejeme, aby se nám povedl,“ uzavírá Horváth.

Zápas 1. FK Příbram – FK Teplice začíná v sobotu v 17 hodin.