V sobotu nastoupíme v Jihlavě

Po zápase s Baníkem Ostrava čeká Teplice ve třetím jarním kole další soupeř, který bojuje z plných sil o ligové bytí a nebytí. Vysočina Jihlava po zimní změně trenéra v prvních dvou duelech senzačně porazila Slavii a Plzeň, před sobotním utkáním tak budí velký respekt.

„Vysočina je teď na koni, ale my je chceme z toho koně sesadit a vyhrát,“ nebojí se těžké zápasu univerzál Alex Král. Před Jihlavou smeká pomyslný klobouk kapitán žlutomodrých Admir Ljevaković: „Kdyby se někdo před jarem zmínil o tom, že Jihlava získá z duelů s nejlepšími týmy tabulky šest bodů, byl by považovaný za blázna. Jihlavě asi pomohla změna trenéra, to vždycky hráče povzbudí.“

Jihlavští se pod novým koučem Martinem Svědíkem prezentují organizovanou defenzivou, cenný jim není ani účelný presink, nebojí se hrát po zemi. „Myslím si, že hrajeme náročnější fotbal. Víc při něm běháme, snažíme se zkracovat hru a více presujeme soupeře,“ potvrzuje Petr Tlustý, autor vítězného gólu z Plzně, kde Vysočina jako první tým ligy porazila v právě probíhající sezoně porazila Viktorii.

Teplice v prvních dvou zápasech získali pouze bod, mají tak co napravovat. „Všichni víme, že jsme toho dopředu moc nepředvedli. Musíme přidat, zlepšit ofenzivu, jinak neuspějeme,“ ví Ljevaković.

Skláři se v Jihlavě budou muset obejít bez stále zraněného Vondráška, hrát nebude moct ani vykartovaný Krob. Daniel Šmejkal tak nemá k dispozici oba krajní beky, což může být velká komplikace. „Oslabení obou beků není ideální, ale je tu spousta dalších hráčů, kteří je plnohodnotně nahradí,“ myslí si Král.

Skláři necestují na Vysočinu se staženými kalhoty. „Myslím, že i když je Jihlava po dvou výhrách v určité euforii, tak její postavení v tabulce jí dostává pod tlak,“ soudí mladičký Alex Král. „Jedeme se poprat o každý bodík. Věřím, že překvapíme,“ říká Ljevaković.

Zápas FC Vysočina Jihlava – FK Teplice se bude hrát v sobotu od 15 hodin. První vzájemný duel skončil na podzim na Stínadlech výhrou Teplic 3:1.