V sobotu míříme do Opavy

Šesté kolo nejvyšší fotbalové soutěže nasměrovalo Teplice až do daleké Opavy. V sobotním odpoledni (16.30) se tak střetne domácí Slezský FC, který má na svém kontě zatím pouhé dva body, s šestibodovými “skláři”.

Severočeši dokázali v minulém kole ukončit sérii tří duelů bez zisku bodů, doma porazili Baník Ostrava 2:1. V týdnu pak hráli 3. kolo Mol Cupu v Chlumci nad Cidlinou, kde zvítězili 3:1. Trenér Stanislav Hejkal byl spokojený, I když to podle něj drhlo. „Splnili jsme úkol, ale závěr byl zbytečně nervózní. Měli jsme dát na 4:0, bylo by to jiné. Jsou to takové ty pohárové zápasy se soupeřem, který je kvalitní a bojovný. Ale zvládli jsme to, takže dobrý,“ říkal.

Mrzelo ho zranění Aloise Hyčky, vinou něhož má před Opavou problémy s levou stranou. “Škoda, na levém beku vypadal dobře. Teď musíme vymyslet, koho tam dát. Zkoušíme různé hráče, jedním z nich je Matěj Radosta. Uvidíme, jestli on bude varianta pro Opavu, nebo změníme systém.” Ve hře tak je návrat ke třem stoperům. “Žlutomodří” každopádně můžou počítat s Davidem Heidenreichem, u odvolací komise totiž uspěli, mladý zadák může hrát!

Tepličtí chtějí ve Slezsku uspět, aby se v tabulce vyšplhali na vyšší příčku. „Musíme dobře zregenerovat a dobře k tomu přistoupit. V poháru jsme nespekulovali a postavili to tak, jak bychom to viděli směrem k sobotě. Jestli si někteří hráči řekli o místo, to si nechám pro sebe,” mlžil Hejkal.

Opava zatím v lize paběrkuje, naposledy prohrála 1:4 v Jablonci. “Byl to náš nejhorší výkon v sezoně,” uvědomoval si brankář Slezanů Vilém Fendrich. “Z pěti zápasů máme dva body, a to je žalostně málo. Musíme se zvednout, nic jiného nám nezbývá,“ povídal pak o neúspěšné sérii jeho týmu. “Musíme si vytvořit větší tlak ve vápně,” tvrdí před zápasem s Teplicemi trenér Opavy Radoslav Kováč.