V sobotu hrajeme na Stínadlech s Libercem

V sobotu na teplická Stínadla dorazí k severočeskému derby Slovan Liberec, aktuálně sedmý tým tabulky, který ve dvou jarních kolech na jaře dvakrát zvítězil. To domácí Teplice jsou v přesně opačném rozpoložení – dvakrát prohrály, pokaždé vinou katastrofálního prvního poločasu. V půl třetí začne souboj, který slibuje zajímavou podívanou.

Skláři mají za sebou povedenou přípravu, kterou ale nedokázali přetavit v úspěšný vstup do jara. „Příprava je příprava, tam nejste pod tlakem,“ povzdychl si brankář Tomáš Grigar po posledním duelu v Karviné, kde žlutomodří padli 0:3. Z porážky byl špatný i trenér Stanislav Hejkal. „Dopadlo to příšerně. Prohráli jsme a přišli o dva vykartované hráče. Musíme si dobře vyhodnotit situaci a nad Libercem vyhrát!“

Fotbalisty, kteří proti Slovanu nebudou moct hrát, jsou Jakub Mareš a Lukáš Mareček. Hejkal ale může nasadit francouzského forvarda Toutou Mponda, který v týdnu posílil Teplické z třetiligového Táborska. Mladého vytáhlého útočníka provází pověst střelce, na Stínadlech ji chce naplnit.

V týdnu se v útrobách stadionu také řešila aktuální krize. „Trenér a realizační tým mají i nadále naši důvěru, ale je nutné mnohem větší nasazení a bojovnost týmu. Zlepšit se musí také přístup k utkání, který momentálně neodpovídá kvalitě týmu," řekl po zasedání představenstva FK Teplice ředitel klubu Petr Hynek.

O krizi promluvil rovněž krajní bek Tomáš Vondrášek. „Rozebírali jsme to, byli jsme k sobě hodně kritičtí. Nemůžeme chodit kolem horké kaše. Jsou tam individuální chyby, které nás hodně srážejí. Soupeři je dovedou využít, potrestat. My naopak soupeře k chybám nedonutíme.“

Pod Ještědem panuje nálada dobrá. Slovan tři poslední zápasy vyhrál, v tabulce chce bojovat o skupinu, která bude hrát o titul. Trenér Pavel Hoftych se v poslední době sice rozloučil například s Potočným (Ostrava) nebo s Breitem (Olomouc), stále ale disponuje velmi silným kádrem, který je vhodně doplněný. Naposledy přišel z Příbrami Zeman.

Liberec před týdnem porazil doma Bohemians 3:1, dva góly dal exteplický Jan Kuchta. „Čekají nás teď Teplice. Budeme se snažit odvést maximum, abychom odvezli zase tři body. Chceme být v první šestce a netajíme se tím, že bychom chtěli i výš. Myslím si, že kádr je dost kvalitní a široký, abychom byli v horních patrech tabulky,“ byl v euforii po vítězství nad „klokany“.

Zchladí Teplice liberecké nadšení a odhodlání? Přijďte se přesvědčit v sobotu do AGC Arény Na Stínadlech. Výkop zápasu je ve 14.30 hodin.