V sobotu hrajeme na Bohemce

Souboj dvanáctých Bohemians s třináctými Teplicemi, to bude náplň zápasu 8. kola FORTUNA:LIGY, který na oba týmy čeká v sobotu. Výkop je v 16 hodin, na stadion stále nesmějí diváci.

Liga se rozbíhá po poslední reprezentační pauze tohoto roku, skoční až 23. prosince! Nabere tak zběsilé tempo. Pro oba celky bude tato fáze velmi důležitá, ve spodku tabulky se totiž nelíbí ani jednomu z nich.

Tepličtí před dvěma týdny doma zaváhali, Liberci podlehli poněkud nešťastně 1:2. Trenér Stanislav Hejkal viděl, že jeho tým byl lepší, k bodům to ale bohužel nevedlo. "Byli jsme silní na míči, měli drtivý tlak, byť ne moc šancí. Propadák to byl v zachytávání brejků. Výkony ale propadákem nejsou. Takové zápasy musíme vyhrávat," říkal po zápase.

Podle záložníka Patrika Žitného může být u "sklářů" problém v psychice. "Nemáme takovou tu fotbalovou pohodu, sebevědomí. Pak není klid na kopačkách v zakončení. Psychika dělá hodně. Musíme se do toho dostat, nějak ubojovat výhru," hledá recept na zlepšení výsledků.

Výsledky "klokanů" mají sestupnou tendenci. Z posledních pěti duelů Bohemka vyhrála jen jednou, když doma porazila 2:0 Zlín. K dobru má ale odložené střetnutí s Českými Budějovicemi. Naposledy prohrála 1:2 v Karviné. „Z výsledku jsem zklamán. Měli jsme strašidelný vstup do zápasu, dvacet minut bylo absolutně bojácných a pomalých. Pak nás stálo hodně sil to dotáhnout a herně otočit v náš prospěch. Když se schylovalo k nějakému našemu závěrečnému náporu, tak jsme inkasovali z penalty druhý gól," komentoval porážku trenér Pražanů Luděk Klusáček.

Sobotní zápas bude řídit Pavel Franěk. Jeho asistenty budou Matěj Vlček a Jaroslav Poživil.