V sobotu hraje teplický tým v Opavě

Už 12. kolo FORTUNA:LIGY se bude hrát o nastávajícím víkendu. FK Teplice čeká daleký výjezd do Opavy, kde je čeká domácí Slezský FC. Skláři chtějí prodloužit svou sérii pěti zápasů bez porážky, Opavané naopak už devět duelů v řadě nepoznali radost z vítězství.

Teplice v úterý hrály 3. kolo domácího poháru. Po výhře 2:1 nad Třincem jsou v osmifinále. Výkon, kterým se prezentovaly, ale ideální nebyl. „Panuje spokojenost, že jsme postoupili. Předvedená hra ale nebyla tak dobrá, jak jsme chtěli, aby byla. Přístup totiž nebyl od všech optimální. Na hřišti to bylo pak znát,“ vyčítá Pavel Drsek, asistent hlavního trenéra Stanislava Hejkala. „Bylo to typické pohárové utkání. Klobouk dolů před Třincem. Měl k nám dlouhou cestu, v neděli hrál mistrovské utkání, ale na hřišti kousal a běhal až do posledních minut, hrál opravdu velmi dobře. Ale sami jsme si to zkomplikovali. Bylo to od nás takové vlažné, i když jsme vedli. Kdybychom přidali druhý gól, tak by asi bylo po zápase, ale nestalo se tak a bylo z toho trošičku drama. Ještě jednou klobouk dolů před Třincem, makal až do 95. minuty,“ sundal pomyslnou pokrývku hlavy pravý bek Tomáš Vondrášek.

V Opavě budou chtít Severočeši navázat na poslední ligová utkání. „Máme za sebou nějakou sérii, je na co navazovat. Říkáme si, že ten pohár je už historie, že jedeme dál. Teď jedeme do Opavy, můžeme být psychicky nahoře. Předchozí ligové zápasy se nám povedly herně, v poháru jsme splnili povinnost, jak se říká, ale nesmíme přestat tancovat. To je jediný klíč k tomu, abychom udrželi bodovou formu a i zvedající se herní formu,“ potvrzuje „Vondy“.

Slezané se nenachází v záviděníhodné situaci. Jsou předposlední, nedaří se jim výsledkově ani herně. „Víme, že Opava je ve složité situaci, ve které jsme také byli. Hraje se o tři body, nechceme, aby se na nás Opava přilepila,“ uvědomuje si Drsek, že ztráta bodů by byla komplikací. „Všichni tabulku sledujeme a víme, že je Opava níže. Ale my tam byli také. Liga je vyrovnaná, to neříkám nic nového. Stačí pár zápasů vyhrát a jste jinde. Sami hráči Opavy ví, že jsou tam, kde být nechtějí. Udělají vše proto, aby dole nebyli. My se je ale budeme naopak snažit dole přišpendlit,“ přidává Vondrášek další slova plná odhodlání.

Před Opavou mají ale Tepličtí respekt. „Mají výborné fanoušky, kteří domácí ženou dopředu. A také fantastické standardky Zavadila. Umí to tam kopnout. Od něj se odvíjí hra Opavy. Jdou do toho naplno, chtějí to urvat za každou cenu,“ vypozoroval Pavel Drsek. Vondrášek si vzpomíná, že přestože žlutomodří v Opavě ligu už dlouho nehráli, on si na tamním stadionu anglického střihu zahrál. „Já si pamatuji, že jsem tam za trenéra Habance v Ústí hrál. A dokonce jsme tam snad i vyhráli. Ale mají to tam teď nově udělané, všichni se těšíme. Víme, že opavští fanoušci jsou dobří, fandí. Moc se na takový zápas, kde bude dobrá kulisa, těším.“

Slezský FC vede dočasná trenérská dvojice Alois Grussmann – Josef Dvorník. Premiéru měla před týdnem v Karviné, kde Opavané vybojovali remízu. Co na lavičce v Karviné vysledovali? „Musíme zapracovat na finální fázi. Moc příležitostí jsme si totiž nevytvořili. Potřebujeme se zklidnit v přechodové fázi. Na míči jsme byli zbrklí, což pramení ze situace, ve které jsme. Nelíbilo se mi, že měl soupeř hodně standardek, ale věřím, že se naše mužstvo dostane nahoru. Snad se konečně odpíchneme k tříbodovému zisku. Musíme se nakopnout a nastartovat. V současné době nehledíme na krásnou hru, potřebujeme hlavně sbírat body,“ naznačuje Grussmann, že Teplice čeká v sobotu hlavně boj.

Zápas Slezský FC Opava – FK Teplice se hraje v sobotu 5. října od 16.30 hodin.