V předposledním kole jedeme do Olomouce

Boj o co nejlepší umístění po základní části FORTUNA:LIGY vrcholí, do konce třicetikolového maratonu zbývá všem týmům odehrát už jen dva zápasy. Teplice čeká v neděli zápas v Olomouci, která má nyní parádní formu. „Skáři“ naopak dva duely v řadě herně i výsledkově zklamali.

„Bylo to fiasko, za nic se neschováváme. Zanalyzovali jsme důvody neúspěchu, pojmenovali jsme je. Brali jsme si hráče individuálně na videorozbor, ukázali jsme jim, kde jsou příčiny. Musí být víc odvážní. Potřebujeme teď od zkušených více aktivity, ale musí se zvednout i mladí. Také potřebujeme rozložit produktivitu na více lidí,“ říká trenér FK Teplice Stanislav Hejkal.

„Žlutomodří“ mají na desáté příčce dva body na své pronásledovatele. „Víme, že musíme ještě několik bodů uhrát, nejlépe tři. Chceme skončit co nejvýše bojovat s týmy z prostřední skupiny o baráž o Evropskou ligu,“ tvrdí Jakub Hora, nejlepší hráč první ligy za měsíc březen a také nejlepší sportovec Ústeckého kraje za stejné časové období.

Teplice se snažily v týdnu co nejlépe trénovat, aby hráči, kteří jsou po zranění, nabrali potřebnou fyzickou kondici. „Musíme dostat do hry Kroba, Ljevakoviće. Moulise do hry ještě nedáváme, to není žádné tajemství. Uvidíme, jak na tom budou Jindráček, Kuchta. Jsme zraněními zdecimovaní. Děláme vše pro to, abychom se zvedli,“ informuje Hejkal.

Sigma Olomouc je v pohodě. Po bídném podzimu zažívá povedené jaro, což platí i po minulé porážce v Opavě, kde se zápas Hanákům nevydařil podle představ. „Myslím, že domácí měli dvě střely na bránu a dali z nich dva góly. Opava nás nepřehrála. Hrála svou jednoduchou hru na Smolu. Kdybychom byli lepší v přechodové fázi, vyhráli bychom tady,“ říkal sebevědomě trenér Sigmy Václav Jílek po porážce 1:2, která byla teprve třetím jarním nezdarem. Vinou prohry ve Slezsku Olomouc také ještě nemá jistou záchranu. „Není třeba věšet hlavu, mužstvo ukáže sílu v dalších zápasech. A ne, že se budeme třepat a dívat dolů, jaký máme odstup. Chtěl bych, abychom se dívali nahoru a uhráli nejbližší zápas,“ řekl Jílek po zápase v Opavě.

Utkání SK Sigma Olomouc – FK Teplice začíná na Andrově stadionu v nedělní 17. hodinu.