V pondělí nastoupíme v Mladé Boleslavi

​Už jen výjimečně se stane, že Teplice nastupuji k některému z ligových utkání v pondělí. Výjimka, která i v tomto případě potvrzuje pravidlo, je tu právě ve druhém jarním kole, kdy žlutomodří odehrají svůj duel v Mladé Boleslavi právě v první den nového pracovního týdne.

Po domácí remíze s Brnem (1:1) bude v cestě za třemi body tým, který má ambice nejvyšší, aktuálně mu patří pátá příčka a pohled na soupisu říká, že ho zdobí obrovská ofenzivní síla. Podle Davida Vaněčka, útočníka „sklářů“, příliš gólů padat nebude. „První jarní kola nejsou o žádných brankových hodech, jinak tomu nebude podle mě ani ve druhém kole. Rozhodovat bude jeden dva góly. Boleslav se v Karviné neprosadila, pouze remizovala 0:0.“

Duel v Karviné Středočechům skutečně nevyšel podle jejich představ, soupeři nedokázali oplatit překvapivou podzimní porážku. „Musíme na ten zápas co nejrychleji zapomenout a vzít si z něj jen to pozitivní, i když toho moc nebylo,“ míní Laco Takács, bývalý hráč Teplic. „Udělali jsme v Karviné mnoho chyb, hlavně jsme nepřenesli na hřiště to, co jsme si řekli v kabině. Proti Teplicím to musí být jinak. Ale ony mají v kádru šikovné hráče, třeba Martina Filla. Ten nás asi bude zlobit,“ tipuje Takács.

Tepličtí touží v 18. kole ePojisteni.cz ligy po bodech. „Uvidíme podle průběhu zápasu, ale myslím si, že i s jedním bychom asi byli spokojení,“ tvrdí Jakub Hora. Co musí žlutomodří oproti minulému střetnutí s Brnem zlepšit? „Chyběla nám lepší finální fáze. To bude základ,“ říká jednoznačně David Vaněček. „Musíme být víc hladovější po gólech, víc se tlačit do zakončení,“ předkládá Hora svůj recept a jedním dechem dodává: „Boleslav ale bude chtít to samé po tom nepovedeném zápase v Karviné.“

Zajímavý duel FK Mladá Boleslav – FK Teplice začíná v pondělních 17 hodin!

Na podzim Tepličtí doma s „Bolkou“ prohráli 1:2.