V pátek startuje fotbalové jaro s Jabloncem

Fotbalové "jaro" v rámci FORTUNA:LIGY startuje už tento pátek na teplických Stínadlech, kde teplický tým přivítá Jablonec. Severočeské derby se bude hrát od 18:00 před kamerami ČT Sport, stále však bez možnosti fanoušků na stadionu vzhledem k epidemiologickým opatřením.

Přípravné období se tentokrát smrsklo na necelé dva týdny, které žlutomodří strávili v domácích podmínkách. Kouč Teplice Radim Kučera je i s krátkou přípravou spokojený: "Bylo to krátké a intenzivní. Hlavně minulý byl hodně intenzivní co se týče tréninků s vyvrcholením v pátek, kdy jsme se střetli se Žižkovem. Bohužel jsem minulý týden neměl k dispozici všechny hráče kvůl COVIDu, tento týden už naštěstí jsme všichni. Zapojili se i hráči, co byli v karanténě, což je pozitivní."

K prvnímu jarnímu zápasu už právě teplický lodivod také vzhlíží: "Jablonec v závěru podzimu působil velmi dobrým dojmem, byl v herní i výsledkové pohodě. Teď se mu dva zápasy v přípravě výsledkově nepodařily, ale to je hodně zavádějící, protože to mohlo být náročnou přípravou. Kvalita v tom týmu stoprocentně je, čeká nás druhý tým tabulky, takže doopravdy těžké utkání. Chtěl bych, abychom domácí zápasy zvládali a nerozdávali body, Jablonci nic nedarujeme, budeme bojovat a možné je všechno," říká teplický kouč.

Utkání FK Teplice - FK Jablonec se hraje v pátek 15. ledna od 18:00.