V pátek startuje fotbalová liga!

Vytáhněte ze skříní vlajky, šály nebo dresy, nová sezona začíná! Už v pátek hrají Teplice na pražské Julisce, kde má svůj domov slavná Dukla; duel sklářů s Pražany otevře v 18 hodin První fotbalovou ligu.

Žlutomodří se chtějí na Julisce pod novým koučem Danielem Šmejkalem předvést v mnohem lepším světle než v posledních čtyřech vzájemných zápasech, které se v Dejvicích hrály. Čtyři porážky a skóre 2:16 nevěstí nic dobrého, kapitán Štěpán Vachoušek ale věří, že kouzlo Julisky pomine. „Každá série jednou končí. Já pevně věřím, že skončí už v pátek. Dukla má také jiného trenéra, myslím, že bude vyznávat jiný styl. I proto věřím, že získáme tři body.“

Na duely s Duklou zavzpomínal i záložník Jakub Hora. „Hrála proti nám dobrý fotbal, držela balon a tím nás přehrávala. Naposledy jsme tam hráli 40 minut bez gólu. Pak jsme inkasovali a sesypali se. To už nesmíme dopustit!“ velí.

Tepličtí chtějí hrát v novém ročníku ve vyšších patrech tabulky, než ve kterých se pohybovali v předchozí sezoně. „Chceme hrát nahoře, mít úspěchy. Proto už na Dukle musíme ukázat, že bychom nahoru měli patřit. Bude to jen o nás, o nikom jiném,“ ví Hora moc dobře.

Proti ale bude nažhavený soupeř, který přes léto, jak již bylo zmíněno, rovněž vyměnil trenéra; místo Luboše Kozla nyní na Julisce velí Jaroslav Šilhavý. Obměnil se i kádr, pryč jsou například Gorkšs, Mareš nebo Berger. Nahradili je ale zkušení Šimůnek, Kušnír, Jeslínek či Podaný, mimochodem bývalý hráč Teplic. „Svému týmu věřím. Na začátek máme hratelného soupeře. Uděláme maximum pro zisk tří bodů,“ slibuje Šilhavý.

Zápas FK Dukla Praha – FK Teplice začíná na Julisce v 18 hodin. Pokud máte čas, rozhodně neváhejte přijet Šmejkalovy hochy do Prahy povzbudit!