V pátek přivítáme Liberec

Páteční podvečer bude na Stínadlech patřit fotbalové podívané. Od 18 hodin bude žlutomodrý chrám hostit duel 17. kola FORUTNA:LIGY mezi domácími Teplicemi a hosty z Liberce.

Severočeské derby je pikantní i v tom, že v minulosti za Teplice hráli Potočný s Breitem, dres Slovanu zase oblékal Soungole. První vzájemný duel této sezony skončil v srpnu u Nisy remízou 2:2, obě branky „sklářů“ dával Vaněček.

Liberec téměř v každé sezoně svůj tým výrazně obmění, skoro vždy ale v naší nejvyšší soutěži patří k tomu lepšímu, co nabízí. I v tomto ročníku Slovan dosahuje zajímavých výsledků, naposledy například doma o dva body obral Plzeň, když gól na 1:1 dostal od Kovaříka až šest minut před koncem. Tým vede slovenský kouč Zsolt Hornyák, který je vždy maximálně náročný. Aktuálně jsou Liberečtí v tabulce sedmí.

To Teplice, byť se jim po výměně trenéra herně daří, stále paběrkuji v dolní polovině tabulky. Jedenáctá příčka není pro nikoho ze Stínadel lichotivá, v pátek proto všichni vyznavači modré a žluté touží po třech bodech. Tím spíš, že na domácí výhru Teplice čekají už od poloviny září, kdy doma porazily 2:1 Karvinou.

„Domácí zápasy s Libercem a Zlínem pro nás teď budou klíčové. Musíme proti Liberci hrát nebojácně agresivně. Liberec je běhavý a fotbalový. Podle mě to bude o prvním poločase. Body moc potřebujeme!“ nepřipouští si záložník Jakub Hora případný páteční neúspěch.

Do zápasu se Slovanem bude trenér Stanislav Hejkal postrádat vykartované Martina Jindráčka a Michala Jeřábka. Po karetním trestu naopak už může hrát kapitán Admir Ljevaković. „Všichni, kteří hráli dvojzápas proti Dukle, nechali na hřišti své maximum. V lize to nevyšlo, ale musíme jít dál. Víme, že s Libercem jsou to vždy těžké zápasy, Slovan je dobrým soupeřem. Nebude na začátku čekat, půjde po nás. My si musíme dobře nastavit hlavu,“ tvrdí před pátečním duelem „Ljeva“.

Přijďte i vy v 18 hodin fandit na Stínadla Teplicím! Vaše hlasivky v duelu se Slovanem budou v hledišti potřeba víc než kdy jindy!