V pátek přijede na Stínadla Mladá Boleslav

​Po dvou bezbrankových remízách budou tepličtí fotbalisté usilovat v pátek proti Mladé Boleslavi o vstřelení gólu, který povede k zisku tří bodů. Na Stínadlech se bude hrát kvůli televiznímu přenosu v netradiční čas – výkop je stanovený na 18:35 hodin. Střetne se šestý s pátým, půjde tedy o duel celků, které do soutěže dobře odstartovaly.

Tepličtí mají zatím pět bodů a unikátní skóre 1:0. „Doufám, že protrhneme střeleckou smůlu a zvítězíme. Také věřím, že pobavíme diváky. Ať vyhrajeme třeba 3:2 a máme tři body, po kterých toužíme. O čisté konto mi nejde, ať dostanu gól třeba v první minutě, jednou to stejně přijde,“ říká před soubojem s atraktivním soupeřem brankář žlutomodrých Tomáš Grigar, který v lize doposud ještě neinkasoval!

„My jsme s pěti body maximálně spokojení. Tenhle týden zapracujeme na útočné fázi a uvidíme, co nám to přinese,“ těší se na zápas Mladou Boleslaví záložník Admir Ljevaković. „Boleslav hraje otevřený fotbal, možná budeme mít víc prostoru k útočení, uvidíme,“ dodává. „Bolce je vlastní útočit. Dobývání nám moc nejde, jak jsme se přesvědčili, takže jsme rádi, že teď máme zrovna ji, o to víc se na to těšíme,“ nemůže se dočkat pátku Tomáš Vondrášek.

Mladoboleslavští, kteří první dva ligové zápasy vyhráli, v minulém kole velmi překvapivě prohráli doma s nováčkem z Karviné 1:2. Na severu Čech tak budou mít co odčiňovat. „Nebudu po jedné prohře provádět radikální změny či rozdávat pokuty, ale hráči si musí uvědomit, že nelze odehrát slušně jenom první poločas a ve druhém poločase zápas ztratit po hrubých chybách,“ řekl po porážce Leoš Kalvoda, nový trenér Mladé Boleslavi, který na lavičce nahradil Karla Jarolíma právě před zápasem s Karvinou. Jeho mužstvo bylo proti Karviné lepším týmem, hosté ho ale vyškolili v produktivitě.

Vzájemná bilance obou soupeřů je téměř vyrovnaná. Doposud spolu Teplice a Mladá Boleslav hrály čtyřiadvacetkrát. Tepličtí zvítězili sedmkrát, Mladoboleslavští desetkrát, sedmkrát se hrálo nerozhodně. Pouze dvakrát branka v duelech pátečních soků nepadla. V každém utkání padne průměrně 2,69 branky, celkové skóre je pro Teplice aktivní – 32:30. Nejpamátnější výhra sklářů je z jara 2015, kdy Středočechy před svými diváky rozstříleli 5:0!

Nejlepším střelcem „Bolky“ je ve vzájemných soubojích Jan Chramosta, dal pět gólů. Aidin Mahmutović se čtyřmi branky je nejlepším kanonýrem Teplic. Zmiňovaný Chramosta je nejlepším střelcem Boleslavi i v této sezoně díky hattricku do sítě Liberce. V modro-bílém dresu hostů je jeden hráč s teplickou minulostí, jedná se o záložníka Laca Takácse.

Přijďte v pátek povzbudit žlutomodré borce, budou vaši mohutnou podporu potřebovat! Začíná se v 18.35! Stadion bude otevřen 90 minut před utkáním, lístky jsou v předprodeji ve sběrně Sazky v Řetenicích naproti Perle.