24.kolo | 8.3.2019 | Střelnice, Jablonec
FK Jablonec - FK Teplice
18:00
06.03.2019 | Redakce

V pátek míříme do Jablonce

Už v pátek zamíří ekipa teplických fotbalistů do Jablonce k utkání 24. kola FORTUNA:LIGY. Pod Ještěd pojedou „skláři“ posilněni o důležité vítězství nad Opavou. Od 18 hodin se Hejkalova družina utká s tou, kterou vede pro řadu teplických hráčů známý kouč Petr Rada.

„Bude to těžký zápas, ale půjdeme do něho s tím, že můžeme jen překvapit, navíc máme v zádech vítězství nad Opavou. Myslím, že bychom mohli něco přivézt, když budeme hrát jako s Opavou prvních 40 minut,“ vyhlíží páteční duel stoper Jan Shejbal.

Do severočeského derby půjdou „žlutomodří“ bez tří vykartovaných hráčů, nastoupit nebudou moct Admir Ljevaković, Tomáš Vondrášek a Jakub Hora. „To je realita, nedá se nic dělat. Musíme si pomoct z vlastních řad. Místo Ljevy dostane šanci Soungole, čeká na ni už dlouho, na pravém obránci by měl hrát Hyčka a nad postem pravého záložníka ještě přemýšlíme, máme tam několik variant,“ neskrývá Stanislav Hejkal.

I přes řadu oslabení pojedou Tepličtí do Jablonce s otevřeným hledím. „Budeme hrát pořád stejně. I kluci, co nebyli v základu, s námi naši hru trénovali. Rozhodně chceme být aktivní, ale uvidíme, co nám soupeř dovolí. Máme k Jablonci respekt, ale ne strach. Určitě budeme odvážní, to slibuji!“ tvrdí Hejkal rezolutně.

Velkým úkolem podle něj bude pokrýt středovou řadu domácích a také vysokého útočníka Doležala. „Musíme si s tím poradit. Zatím se nám to moc nedařilo, Škoda, Wágner i Smola nám dělali problémy,“ přiznává teplický stratég.

První vzájemný duel skončil na podzim vítězstvím Jablonce 2:1, když se v nastavení trefil báječně Masopust. Za Teplice dával gól Hora, za „zelenobílé“ se ještě trefil Chramosta.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů