V pátek míříme do Ďolíčku

Po utkání s Baníkem Ostrava, které se hrálo v pátek, bude i duel „sklářů“ ve vršovickém „Ďolíčku“ sehrán v poslední pracovní den. Ve 14. kole FORTUNA:LIGY budou chtít oba týmy napravit předchozí výsledkové zaváhání; Tepličtí před týdnem padli doma se Slezany 0:1, „klokani“ prohráli v Mladé Boleslavi 0:3.

Ďolíček pro Bohemians v právě probíhajícím ročníku rozhodně není rájem, vždyť z šesti dosavadních duelů pouze jeden vyhráli, tři další zremizovali. Svěřenci kouče Martina Haška ale dokázali v domácím prostředí obrat o dva body mistrovskou Plzeň, jejich síla před vlastními diváky rozhodně není malá.

„Je tam specifičtější atmosféra, diváci tam jsou víc namáčknutější na hřiště než normálně, má to větší náboj,“ říká o domácím prostředí Bohemians záložník Teplic Tomáš Kučera. „Víme, že Bohemka je rychlá v přechodu do útoku, že má malé pohyblivé hráče. Musíme se na ni dobře připravit,“ přidává stoper Michal Jeřábek.

„Žlutomodří“ v předchozích zápasech pod novým koučem Stanislavem Hejkalem předváděli zlepšené výkony, body na svou stranu překulili pouze na Slovácku. „Česká liga je vyrovnaná, rozhodují detaily. K nám se štěstí teď moc neotáčí; s Jabloncem jsme dostali gól v poslední vteřině, proti Ostravě vytáhl Laštůvka výborný zákrok v poslední minutě,“ hořekuje Kučera „Věřím, že když budeme hrát opět důsledně jako na Slovácku, tak góly dáme a body získáme, protože kvalitu na to určitě máme. Nemůžeme mít teď hlavu dole,“ dodává.

V kabině „klokanů“ hlavy i ocasy dole po prohraném duelu v Mladé Boleslavi byly. „V Mladé Boleslavi v kabině trenér musel zvýšit hlas. Nešlo pokračovat v takovém způsobu hry, jaký jsme v první půli ukázali. Myslím si, že nám to i pomohlo. Druhý poločas byl z naší strany lepší. Měli jsme víc ze hry i větší množství šancí. Kýžený kontaktní gól, který by nás mohl, podobně jako v Olomouci, nastartovat, jsme nevstřelili. Bylo to špatné,“ vylíčil obránce Pražanů Martin Dostál po duelu se Středočechy.

Jak se Bohemians a Teplicím povede ve vzájemném duelu? Zápas se hraje v pražském Ďolíčku v pátek od 18 hodin.