V pátek jedeme do Ostravy

Nezvykle už v pátek se FK Teplice představí na stadionu v Ostravě – Vítkovicích, kde je doma Baník Ostrava. Od 18:30 hodin čeká Severočechy šichta, v níž budou chtít vybojovat první vítězství nové sezony FORTUNA:LIGY.

Skláři v minulém kole v domácí premiéře prohráli se Slavií 1:5, navíc přišli o útočníka Jakuba Mareše, který viděl dvě žluté karty a tím pádem i kartonek barvy červené. „Jeho vyloučení nám vzalo jednu z variant do pátečního zápasu. Na druhou stranu nám to otevřelo další možná okénka,“ říká asistent trenéra Stanislava Hejkala Pavel Drsek.

Podle něho Teplice oproti duelu se Slavií i tak obmění základní sestavu. „Něco změnit chceme. Netýká se to jen sestavy, ale možná i rozestavení. Uvidíme, pobavíme se o tom a pak se rozhodneme.“

Žlutomodří chtějí v Ostravě zlobit daleko více než v neděli se Slavií. „Chceme Slavii odčinit a urvat tři body,“ říká za kabinu záložník Patrik Žitný. „Musíme bojovat, na hřišti hrát jako tým, čili jeden za druhého,“ přidává teplický středopolař.

Baník v minulém kole zvítězil 2:1 v Karviné (Smola vlastní gól), Jirásek. Přišel ale o Martina Filla, který kvůli karetnímu trestu bude svému týmu podobně jako Teplicím Mareš chybět. „Karviná nehrála vůbec špatně. Pak se ale začal prosazovat Baník, který je zkušený. Náskok si pohlídal,“ komentuje Drsek pondělní dohrávku.

"Pro nás jsou to obrovsky důležité body, kterými jsme vyrovnali ztrátu s Libercem. Říkal jsem hráčům, že v Karviné nás bude zápas bolet, a také že bolel. Většina z nás do té války šla a většina ji také ve zdraví přežila. Až na tu červenou kartu je to OK, fotbal nám dneska dal. Dokázali jsme vsítit dva góly, to je pozitivní,“ hodnotil vítězství trenér Ostravy Bohumil Páník.

Exteplického Filla vyloučení mrzí. Důležitější je ale pro něj to, že jeho Baník získal tři body. „Toho vítězství si ceníme. Je to super. Hra sice ještě není úplně perfektní, my si to uvědomujeme, chceme se zlepšit, ale body z venku se počítají. Teď doufám, že ty tři body potvrdíme doma s Teplicemi a výkonnost půjde nahoru,“ vyhlíží už duel se svým bývalým chlebodárcem.

Zápas 3. kola FORTUNA:LIGY FC Baník Ostrava – FK Teplice se bude hrát v pátek 26. července od 18:30 hodin.