V neděli teplický tým nastoupí v Karviné

Nedělní odpoledne bude v Karviné patřit prvoligové kopané. Zápas 25. kola HET ligy mezi domácím MFK a Teplicemi bude pro o záchranu bojující tým z Těšínského Slezska nesmírně důležité. Žlutomodří, kteří se pohybují ve středu tabulky, ale nebudou cestovat přes celou republiku pouze na výlet. „Bude to zajímavé utkání. My budeme v Karviné chtít vyhrát,“ velí jednoznačně ofenzivní záložník „sklářů“ Jakub Hora.

Tepličtí zatím Karvinou v nejvyšší soutěži vždy porazili. V minulé sezóně venku 4:1 a doma 3:0, v tomto ročníku na Stínadlech zvítězili 1:0. Jak bude duel s mužstvem, které vyznává bojovný styl fotbalu? „Je pravda, že Karviná hraje hodně bojovně. My hrajeme pořád stejně. Na brejky, po stranách. Hlavní je, aby nám to tam padalo. Bylo by fajn, kdybychom i tentokrát dali ze všeho gól, jako se nám to povedlo v Karviné v minulém ročníku,“ přeje si Hora. „Očekáváme těžké a bojovné utkání. Myslím si, že když budeme hrát dobře zezadu, tak si šance vytvoříme i proti dobře organizované Karviné,“ přidává svoji prognózu stoper Teplic Alex Krá.

Žlutomdoří se budou snažit navázat na přechozí venkovní utkání, které v Liberci vyhráli 2:1. „Chceme venku, kde jsme minule po dlouhé době vyhráli, znovu bodovat, nejlépe v Karviné vyhrát,“ sní Král o tříbodovém importu.

Tým Josefa Muchy ale potřebuje body jako sůl. Jak již bylo zmíněno, Karviná totiž hraje ve své druhé sezoně mezi elitou o záchranu. Před týdnem byla Slavii v Edenu důstojným soupeřem, padla ale 2:3. „S výkonem jsme spokojen, s výsledkem už méně. Cítil jsem, že můžeme se Slavií body získat,“ mrzela kouč MFK těsná porážka.

O to víc budou chtít Karvinští získat tři body proti Teplicím. Severočeši si budou muset dát pozor na útočníka Tomáše Wágnera, který už dal 9 branek. Jen o dva góly méně má Lukáš Budínský. V brance se Karviná spoléhá na Patrika Le Gianga. Na pozici stopera najdeme exteplického Jana Hoška.

Karviná je nejvzdálenějším teplickým soupeřem, v autobuse hráči stráví cestou k polským hranicím až 6 hodin. „Hodně kluků si čte. Já celých pět hodin hraji s Janem Krobem a Tomášem Grigarem karty. Tak jsem zvědavý, až vylezu z autobusu, jak budu rozlámaný,“ usmívá se Hora. „Cesta není ideální, ale myslím, že se na zápas dobře připravíme a nijak nás dlouhá cesta neovlivní,“ není pro Krále šest hodin v autobuse komplikací.

Tepličtí se do Karviné vydají už v sobotu. V neděli začíná duel MFK Karviné – FK Teplice v 16 hodin.