V neděli se na Stínadlech hraje s Boleslaví

​Fotbalisté Teplic jdou do nedělního zápasu 4. kola FORTUNA:LIGY s Mladou Boleslaví odpočatí a po výhře v Ostravě také v dobré psychické kondici. Od 16.30 hodin chtějí v AGC Aréně Na Stínadlech získat první domácí vítězství nové sezony. „Už jsme doma dlouho nevyhráli. Věřím, že když do toho dáme srdíčko jako v Ostravě, tak se nám to povede,“ říká Jakub Mareš, který se po karetním trestu může vrátit zpátky do sestavy žlutomodrých.

Skláři v minulém kole díky gólu Patrika Žitného vyhráli 1:0 na hřišti Baníku Ostrava, Mladá Boleslav si doma poradila s Opavou, kterou přehrála 4:1.

Středočeši ale hrají ve čtvrtek pohárový duel ve více než 4 tisíce kilometrů vzdáleném Kazachstánu. Bude to hrát během nedělního souboje důležitou roli? „Může to být znát, ale i nemusí. Z pohledu Boleslavi je důležité, jak zápas zvládne. My se ale soustředíme především na sebe. Chceme být dobře připraveni a nastaveni na zápas, ne jak na ten předchozí vzájemný,“ tvrdí asistent hlavního kouče Hejkala Pavel Drsek.

Teplický realizační tým nemůže počítat s univerzálem Petrem Marešem, který do utkání nezasáhne kvůli dohodě klubů o hostování, zpět je naopak Jakub Mareš, který v Ostravě nenastoupil kvůli karetnímu trestu. „Musím se trošku uklidnit a pomoct týmu jinak. Ale vracel jsem se domů, kde mi na tom záleží, z toho to pramenilo,“ vysvětluje karetní hříšník.

S Mladou Boleslaví nemají Teplice dobrou bilanci, Mareš ji ale hází za hlavu. „Já na statistiky nekoukám, hraje se od nula nula.“

Podle Drska se v neděli ukáže, jak si Tepličtí psychicky odpočinuli. „Na klucích byla před utkáním v Ostravě vidět tíha a důležitost zápasu. Oddychli jsme si, že jsme tam ten zápas zvládli, protože to nebylo jednoduché.“

V AGC Aréně Na Stínadlech se hraje s Mladou Boleslaví v neděli od půl páté. Přijďte i vy povzbudit Severočechy! „Chtěl bych fanoušky pozvat, aby nás přišli povzbudit. My uděláme maximum pro to, aby se vyhrálo. Dáme do toho srdce. To když divák uvidí, tak se může stát cokoliv. Na hřišti chceme nechat všechno,“ zve Mareš fanoušky do hlediště.