V neděli přijíždí na Stínadla Sparta

Nedělní dopoledne bude na Stínadlech ve znamení zápasu Teplic se Spartou. V 9. ligovém kole nepůjde jen o důležité body do tabulky, ale pro kouče "sklářů" Stanislava Hejkala bude duel s Letenskými i holým bojem o přežití. Po porážce od Liberce totiž dostal od vedení ultimátum, které mu velelo získat ze dvou následujících zápasů minimálně tři body. Po porážce 0:2 na Bohemians je jasné, že "žlutomodří" musí Spartu porazit, aby jejich trenér u mužstva zůstal.

"Dostalo se to k nám do kabiny. Je to odraz naší hry. V první řadě bych chtěl říct, že to je naše chyba. Trenér na hřišti není, on je vinen až na posledním místě," říká záložník Severočechů Daniel Trubač před nedělním duelem, který v AGC Aréně Na Stínadlech začne v 16 hodin.

Hejkal svou situaci chápe. "Situace není dobrá, představenstvo se rozhodlo něco změnit. Také jsme se dohodli, že to sdělíme hráčům a médiím. V trenérském řemesle musíte počítat, že k něčemu podobnému může dojít, musíte se s tím naučit žít. Jsme odhodlaní zápas vyhrát, jen je situace o to složitější, že nůž na krku mám před utkáním se Spartou," tvrdí Hejkal.

Severočeši drží zlou sérii tří zápasů bez bodu. Po vítězství nad Ostravou padli v Opavě, doma s Libercem a ve vršovickém Ďolíčku s Bohemians. "Je to sama o sobě nepříjemná situace. Potřebujeme teď každý bod. Doma i z venku. Víme, jakou kvalitu Sparta má, bude to hodně těžký zápas. Hlavně jde o Teplice, o klub," má jasno Trubač.

Sparta v lize selhala dvakrát v řadě, po utkání v Plzni nezvládla ani domácí střetnutí s Českými Budějovicemi. Ve čtvrtek ale jasně porazila v Evropské lize Celtic Glasgow 4:1. Recept na úspěch by prý Teplice mohly hledat u Jihočechů. "Ano, Budějovice nám ukázaly cestu, měly velkou vůli zvítězit. To musí být i náš hrací motor!" tvrdí Daniel Trubač. "Návod to být může," souhlasí Hejkal. "Budějovice se prvních 30 minut prezentovaly velmi dobrou hrou. Pak ale měla Sparta místy až drtivý tlak. O její porážce rozhodly až dětinské chyby, které se neobjevují ani v dorostu, jak i říkal její trenér Kotal. Směrem dopředu ale Sparta nepodala špatný výkon," přidává kouč "žlutomodrých" svůj pohled.

V sestavě nebude moct počítat s Fortelným a Kozákem, kteří jsou v Teplicích na hostování z pražské Sparty. Do kádru pro nedělní duel se ale vrací po karetním trestu Vondrášek.