V neděli přijíždí Slovácko

Teplice čeká „anglický týden“. Kvůli odloženému duelu 23. kola FORTUNA:LIGY je čekají tři zápasy v krátkém časovém sledu. V neděli nejprve doma přivítají 1. FC Slovácko (15), ve středu následuje na Stínadlech dohrávka s Libercem (17) a v pondělí pak parta kouče Hejkala hraje v Praze s Bohemians.

„Myslím, že nás herní pauza nepoznamenala,“ říká stoper Jan Knapík. „Měli jsme třikrát v týdnu dvoufázový trénink. Přidali jsem na intenzitě. Čeká nás náročnější období, proto jsme trénovali tvrději,“ nastínil Hejkal.

Větší starosti než odložení duelu s Libercem mu ale dělá stav domácího trávníku. „Jeho stav je žalostný. Budeme tomu muset přizpůsobit způsob naší hry,“ neskrývá, že Teplice budou v neděli hlavně bojovat.

V týdnu hrozilo, že se kvůli koronaviru bude hrát před prázdnými tribunami. Naštěstí fanoušci do hlediště v neděli můžou, za což je rád i Knapík. „Určitě by to pak nebyla výhoda domácího prostředí. Takhle nás fanoušci můžou podporovat. Bude s nám určitě hrát lépe s nimi, než by se nám hrálo bez nich.“

Slovácko přijíždí na Stínadla v ligové pohodě, ve které však udělalo trhliny středeční pohárové vypadnutí s Libercem na pokutové kopy. Před tím ale přivezlo bod z Mladé Boleslavi a doma porazilo Slavii. „Nemyslím si, že budou mít po poháru hlavy dole. Jsou v šestce, chtějí z ligy do poháru. Můžu slíbit, že budeme chtít být tvrdý protivník, budeme bojovat,“ vyhlašuje Hejkal. “Slovácko má kvalitu a sílu. Musí se s námi počítat. Ale hlavně nesmíme usnout na vavřínech, abychom si nemysleli, že když porazíme Slavii, porazíme každého. Pořád to musíme potvrzovat a bojovat o šestku, což je náš cíl,“ říkal po výhře nad Slavií Jan Zahusel, universal Slovácka.

Nejlepším střelcem Slovácka je šestigólový Tomáš Zajíc. Šest branek dal i teplický Jakub Mareš, ten ale v neděli hrát nemůže, protože má dvouzápasový trest za 8 žlutých karet. Na trávník nemůže vyběhnout ani Lukáš Mareček, teplický záložník. I on má karetní trest – v minulém duelu žlutomodrých v Karviné totiž po dvou žlutých viděl červenou kartu.

Přijďte povzbudit FK Teplice v důležitém boji proti 1. FC Slovácko. Na Stínadlech je výkop plánovaný na nedělní 15. hodinu.