V neděli přijíždí Jablonec

​Tepličtí fotbalisté už ví, že na 99% budou po konci základní části FORTUNA:LIGY hrát pouze o záchranu. V 28. kole přivítají v neděli od 18 hodin na Stínadlech Jablonec, který je s velkou naději na umístění mezi šesticí nejlepších.

“Chtěli jsme hrát střední skupinu do desátého místa, to byl náš předsezonní cíl. Srazil nás gól s Opavou těsně před koncem. Kdybychom vyhráli, tak ještě po ní můžeme pošilhávat. Teď musíme uhrát do konce základní části s Jabloncem, Českými Budějovicemi a Příbramí co nejvíce bodů, to je náš interní úkol, a pak v nadstavbě dohrát sezonu s co největší důstojností," říká trenér Teplic Stanislav Hejkal.

Získání co nejtlustšího bodového polštáře pro záchranu je teď hlavní metou “sklářů”. V nadstavbě je ještě čeká pět duelů s týmy ze spodu tabulky, což může ohrozit jejich pozici nad barážovými vodami. Nyní jsou Hejkalovi muži čtyři body právě nad barážovým bahnem. “Leží na nás psychická deka,” přiznává středopolař Patrik Žitný. “Musíme se vzchopit a více táhnout za jeden provaz,” vyzývá defenzivní univerzál Lukáš Mareček.

Hejkal už bude mít k dispozici Petra Kodeše, který v minulém kole na Spartě nehrál, protože měl karetní trest. Při utkání proti Jablonci budou v karetním ohrožení Čmovš (3 ŽK), Vondrášek (7 ŽK) a právě Kodeš (7 ŽK). Na Letné již seděl na lavičce po zranění Shejbal, mimo hru jsou ale stále Hyčka, Ljevaković a Vyhnal, na Spartě nenastoupil Knapík.

Jablonec má za sebou dva duely bez zisku bodu. Na Slavii prohrál 0:5, doma pak padl v derby s Libercem 0:1. Bylo to poprvé v této sezoně, kdy mužstvo trenéra Petra Rady prohrálo dvakrát v řadě.

“Jsem zklamaný, komplikujeme si to. Nezvládli jsme to. Máme na čem pracovat,” tvrdil Rada po podještědském derby. On, krajní bek Krob a stoper Jeřábek mají teplickou minulost, o to víc pikantnější ti v neděli bude. “Máme před sebou ještě tři zápasy. Budeme z toho chtít udělat ještě co nejvíce bodů, a to třetí místo si vzít zpátky. Bude to těžké, protože to tam je našlapané. Ale věříme ve svoji sílu, jakkoliv musíme zvládnout zápas v Teplicích a pak následující domácí zápas,” vyhlíží zbývající utkání Jan Krob.

Na podzim vyhrál vzájemný duel na Střelnici Jablonec, když Tepličany přejel 4:1. Nejlepším střelcem zeleno-bílých je s deseti góly Martin Doležal, za “skláře” nejčastěji pálil do černého Jakub Mareš – šestkrát.