V neděli přijíždí Jablonec

Po týdnu plném změn je tu opět ligový zápas, na Stínadla přijede v neděli celek FK Jablonec, který vede bývalý kouč „sklářů“ Petr Rada. Zápas 10. kola FORTUNA:LIGY se bude hrát od 18 hodin.

V Teplicích na Stínadlech padaly v týdnu hlavy. Po sérii nepřesvědčivých výkonů, které vyvrcholily porážkou 0:2 v Brně s opavským nováčkem vedení FK Teplice odvolala trenéra Daniela Šmejkala a sportovního ředitele Jakuba Dovalila.

Novým trenérem Severočechů se stal Stanislav Hejkal, do manažerského křesla pro sportovního ředitele usedla klubová legenda Štěpán Vachoušek. To vše se stalo v úterý, ve středu už Hejkal vedl své svěřence v Praze na hřišti Loko Vltavín v pohárovém zápase. Se sestavou, ve které měl plno mladíků, uspěl, díky výhře 2:1 jsou Teplice v dalším kole. „Jsem spokojený s tím, že ač se zápas nevyvíjel dobře, tak jsme ho v sestavě s mladíky zvládli,“ pochvaloval si Hejkal, i když moc dobře věděl, že hra měla k ideálu daleko. „Hráli jsme na dva útočníky, klukům to svědčilo,“ všimli si Tomáš Vondrášek, bek „sklářů“. „Čas ukáže, jak nám změny pomůžou, ale já věřím, že ano,“ přidává.

Už v neděli ale do AGC Arény Na Stínadla dorazí k malému severočeskému derby aktuálně šestý Jablonec, jenž naposledy porazil bez větších problémů mistrovskou Plzeň 3:0. „Viděl jsem ten zápas a upřímně mě to trošku vystrašilo, Jablonec se mi hodně líbil. Ale Plzeň proti němu nebyla tou Plzní, jakou bývá. Věřím, že my nebudeme hrát jako Plzeň, že budeme daleko aktivnější a poctivější,“ to bude klíč k úspěchu,“ věří Vondrášek, že se svými spoluhráči pohárového útočníka můžou Tepličtí účastníka základní skupiny Evropské ligy v neděli v podvečer porazit.

Přijďte v neděli od 18 hodin fandit FK Teplice v utkání proti FK Jablonec!